WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

10 najstraszniejszych horrorów!

Poszkole

Lubisz się bać?

Horrory to z natury gatunek filmów, który ma przestraszyć. Niektóre z nich są dosyć krwawe, jednak są i takie, które gatunku za nic nie przypominają. Poniżej przedstawiamy ranking przeprowadzony przez brytyjską gazetę „The Guardian”. Jeśli się z nią nie zgadzacie, przedstawcie swoje propozycje!

10. „Nosferatu - symfonia grozy”
Prekursor i klasyk gatunku, opierający się na historii Draculi. Film, którego wszystkie kopie miały ulec zniszczeniu ze względu na prawa autorskie. Jak uboga byłaby historia horrorów, gdyby film o wampirach nie przetrwał!
9. „Noc żywych trupów”

Klasyczny film grozy łamiący dotychczasowe schematy. Powstała cała seria filmów z Zombie: Świt, Powrót, Dzień, Ziemia żywych trupów. Późniejsze częściej doprowadzały raczej do śmiechu niż strachu.
8. „Omen”

Kultowy, straszny film o dziecku szatana, który rodzi się o 6 rano 6 dnia 6 miesiąca. Z przerażającą muzyką, pozycja obowiązkowa fanów gatunku.
7. „Ptaki”

Geniusz gatunku Alfred Hitchcock wyreżyserował genialny film „Ptaki”. Nominowany do Oscara za niesamowite jak na tamte czasy (1964) efekty specjalne. Film ciężki do sklasyfikowania, często uznawany zamiennie za thriller.

6. „The Ring: Krąg”

Pamiętacie pewnie telefon dzwoniący po obejrzeniu kasety video, gdzie głos mówi, iż zostało siedem dni życia… Musimy jednak rozróżnić dwie zupełnie inne wersje filmu: japońską i amerykańską. Obie mają swój specyficzny klimat, dlatego warto dla porównania obejrzeć i jedną, i drugą.

5. „Lśnienie”


Jeden z najlepszych filmów Stanleya Kubricka i w historii kina w ogóle. Pewien pisarz zgadza się, by razem z żoną i synkiem przez zimę opiekować się odciętym od świata hotelem – nikt nie przypuszcza, jakim to będzie koszmarem. Film straszny, ale i piękny.

4. „Halloween”

Film, który wygrywa wiele rankingów i jest uznawany za jeden z najlepszych filmów gatunku. Pierwszy (1978) z serii powstał tylko za 300 000 tys. dolarów, co przy obecnych budżetach filmów wygląda śmiesznie.


3. „Egzorcysta”

Uznany film grozy o opętanej dziewczynce, potrafi przestraszyć. Oparty częściowo na faktach. Za dźwięk oraz scenariusz adaptowany otrzymał Oskara.
2. „Piła”

Film, którego fabuła zaskakuje wszystkich (oczywiście mowa o pierwszej części) i jest dowodem na to, iż można nakręcić niezły film z niezłym klimatem bez korzystania z utartych schematów. Kolejne części opierają się na coraz to bardziej wymyślnych pułapkach, jednak nie ogląda się ich z taką uwagą, jak części pierwszej.

1. „Piątek 13”

Bez dwóch zdań jest to kultowa pozycja dla fanów gatunku. Pierwszy film (w sumie nakręcono ich 12) powstał w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, a ostatni miał premierę w ubiegłym roku.


 

archiwum artykułów

z 2010-08-27

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 129

Komentarze:

  1. † Frenetyczna † 18-02-2011 16:33

    Omen jest j***** <3 najlepsze jak niania sie wieszala albo jak otwierali te groby i tam byly zwloki szakala

  2. love EMINEM 31-12-2010 8:58

    ta na górze dziewczyna to przypomina moją mame z dziećiństwa ale to krwawa mary ta dziewczyna

  3. love EMINEM 31-12-2010 8:53

    zaraz zaraz a koszmar z ulicy wiązów i krwawa mary laleczka chucky to może nie straszna ale też horror fajny

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.