WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Ci aktorzy to prawdziwi rekordziści ... śmierci na ekranie

Forum

Kiedy czytacie ten tytuł, to w głowie macie zapewne tylko jedno nazwisko – Sean Bean, bo przecież powszechnie wiadomo, że ginie on w każdym swoim filmie :)

Tymczasem okazuje się, że chociaż faktycznie znajdzie on swoje miejsce w naszym zestawieniu, to wcale go nie wygrywa, bo są aktorzy, którzy umierali częściej.

Przed Wami 10 aktorów, którzy słyną z ekranowych śmierci:

10. Gary Oldman – 13 razy

Pierwsze role Gary’ego Oldmana nie kończyły się najlepiej, nic więc dziwnego, że ten zgromadził na swoim koncie aż 13 ekranowych śmierci. A mowa tu o tragicznym końcu w takich obrazach, jak Stan łaski, JPK, Drakula, Prawdziwy romans czy Leon zawodowiec, a nie można też zapominać o spektakularnych śmierciach w Piątym elemencie (wysadzony w powietrze), Air Force One, Hannibalu (zjedzony przez dzikie świnie) czy Harrym Potterze (wrzucony w magiczny portal). Oczywiście zdarzały się też filmy, które udawało się mu przeżyć, jak saga Mrocznego Rycerza, ale to właśnie z tych tragicznych pamiętamy go najlepiej.

flickr.com/photos/honeyfitz/6148772660/

 

9. Johnny Depp – 14 razy

Johnny Depp jest wybitnie utalentowanym aktorem, który zasłynął rolami w kilku wielkich produkcjach, gdzie wykreował pamiętne postaci, więc duża ilość jego ekranowych śmierci jest dość zaskakująca. Warto jednak pamiętać, że na początku kariery reżyserzy nie mieli problemów z uśmiercaniem jego bohaterów, wystarczy spojrzeć choćby na Koszmar z ulicy Wiązów, gdzie skończył jako ofiara słynnego Freddy’ego Krugera, Platoon, Żonę astronauty, w której ginie z rąk pięknej Charlize Theron czy Truposza – tu jego życie kończy klasyczny strzał z pistoletu. Co więcej, aktor ma na swoim koncie także kilku bohaterów, którzy cudem powracali do życia, jak kapitan Jack Sparrow, wampir Barnabas Collins czy naukowiec w Transcendencji.

Just Jared

 

8. Bill Paxton – 15 razy

Bill Paxton to aktor, który za sprawą swoich śmierci zapisał się na kartach historii, bo jako jedyny może pochwalić się, że zginął z rąk Terminatora (Terminator), Ksenomorfa (Aliens), Predatora (Predator 2) i Avengersa (Agenci T.A.R.C.Z.Y.). Do tego wszystkiego trzeba jeszcze doliczyć nazistów (U-571), wspinaczkę górską (Granice wytrzymałości) i atak obcych (Na skraju jutra). Co więcej, to tylko kinowe role, a Bill Paxton zagrał też w kilku telewizyjnych, które wcale nie były łaskawsze …

wikimedia.org/wikipedia/commons/Gage_Skidmore

 

7. Robert DeNiro – 17 razy

Weteran i legendarny zdobywca Oscara jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów świata i trudno się temu dziwić, bo na swoim koncie naprawdę ogromną ilość kreacji, często wybitnych. Jak łatwo się domyślić, przy takiej częstotliwości grania ekranowych śmierci musiał zaliczyć równie wiele, szczególnie w początkowych latach swojej kariery, gdzie najczęściej kończył jako ofiara strzału z pistoletu – patrz choćby Ulice nędzy, Gorączka czy Przylądek strachu. Na szczęście im jest starszy, tym „milsze” role mu się trafiają, więc ostatnio nie musi tak często udawać nieżywego.

Monolith Films

 

6. Gary Busey – 19 razy

Gary Busey to amerykański aktor i scenarzysta, który pojawia się na ekranach od 1971 roku, więc wydaje się idealnym kandydatem do zestawienia dotyczącego ekranowych śmierci. I faktycznie po prześledzeniu jego filmografii udało się naliczyć 19 zgonów, m.in. w Siedmiu wspaniałych nadjeżdża!, The Buddy Holly Story, Zabójcza broń, Predator 2, Na fali czy Firma. Co warto zaznaczyć, może się jednak pochwalić dość wyjątkowym gronem „zabójców”, bo ginął z rąk Mela Gibsona, Patricka Swayze, Stevena Segala oraz Wesley Snipesa!

wikimedia.org/wikipedia/commons/JessicaPinney

 

5. Mickey Rourke – 22 razy

Młodsi widzowie najczęściej kojarzą Mickey Rourke’a tylko z jego obecnym „wyglądem” i rolami, ale ci nieco starsi pamiętają z pewnością dużo więcej dobrych obrazów z jego udziałem. I chociaż nie we wszystkich ginie, to tych „śmiertelnych” uzbierała się całkiem pokaźna ilość, bo aż 22 – mowa tu choćby o filmach Harry Angel, Ryzykanci, Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2 czy nowszym Sin City. Warto też pamiętać o bohaterach filmów Iron Man 2 czy Zapaśnik, chociaż w tym drugim los postaci twórcy pozostawili do samodzielnej oceny.

REUTERS/Forum

 

4. Michael Biehn – 24 razy

Michael Biehn zasłynął rolami twardzieli w filmach Jamesa Camerona, który jednak bardzo chętnie uśmiercał jego postaci – stało się tak m.in. w Terminatorze, Aliens  czy Otchłań. Inni twórcy również nie bali się obsadzać go w „śmiertelnych” rolach, bo imponujący wynik 24 ekranowych zgonów nie wziął się z powietrza.

kino świat, Grindhouse

 

3. Sean Bean – 25 razy

No i dochodzimy do pierwszej trójki naszego zestawienia, którą otwiera nikt inny, jak sam wspomniany przeze mnie na wstępie Sean Bean. Jak dobrze wiemy na temat jego ekranowych śmierci krążą już legendy, które mają jednak solidne podstawy, bo aktor ginął na naszych oczach aż 25 razy – wszyscy pamiętamy zresztą te smutne sceny z Goldeneye, Władcy pierścieni, Czasu patriotów czy całkiem świeżej Gry o ton. I może zdziwi Was to, co teraz napiszę, czyli … udało mu się przeżyć w części filmów, ale nie były to tak spektakularne role jak te zakończone zgonem.

flickr.com/photos/nasahqphoto/21339168125/

 

2. Vincent Price – 32 razy

Vincent Price przez długi czas nazywany był królem horrorów, nic więc dziwnego, że zanotował w sumie 32 ekranowe śmierci, bo taka przecież specyfika tego gatunku. Koniec spotykał go na wiele różnych sposób i to dość makabrycznych, więc bez wątpienia zasłużył na miejsce na podium – i chociaż pewnie większość z Was nie bardzo go kojarzy, bo swoją przygodę z kinem i TV kończył na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, to warto odnotować jego role w takich filmach, jak Dziesięcioro przykazań czy Edward Nożycoręki (ostatnia duża rola aktora).

Wikipedia.org

 

1. John Hurt – 45 razy

Niekwestionowany zwycięzca naszego rankingu to John Hurt, który „uśmiercił” aż 45 bohaterów – warto jednak pamiętać, że aktor ten jest aktywny zawodowo od ok. 50 lat, więc udało my się uzbierać solidną kolekcję filmów i ekranowych zgonów. Tak czy inaczej, jeden z najsłynniejszych pochodzi z Obcy - ósmy pasażer Nostromo, a poza tym aktor był zastrzelony 11 razy, zadźgany 4 razy, powieszony 2 razy, 9 razy zmarł na skutek choroby i zostaje mu jeszcze miejsce na inne rodzaje śmierci.

wikimedia.org/wikipedia/commons/WalterlanPapetti

 

 

Autor: Karolina Majchrzak

archiwum artykułów

2017-06-10

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 1

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.