WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Co goście hotelowi zostawiają w pokojach?

pixabay.com

Rozpoczął się już sezon wakacyjny, co oznacza, że wielu z nas uda się na zasłużony wypoczynek, zatrzymując się w hotelach czy innych ośrodkach noclegowych.

Pamiętajcie zatem, że pokoje hotelowe nie są do końca prywatnym miejscem i obsługa może do nich zajrzeć praktycznie w każdej chwili.

Opuszczając takie miejsce warto zaś upewnić się, czy niczego nie zapomnieliśmy, ponieważ jak przekonacie się z historii odnotowanych przez obsługę hotelową, ludzie potrafią zostawiać w pokojach naprawdę wszystko. Zaciekawieni? W taki razie zapraszamy do lektury.:

Porzucone dziecko

Wygląda na to, że pewna początkująca mama doszła do wniosku, że potrzebuje przerwy od macierzyństwa i postanowiła zostawić dziecko w pokoju hotelowym. Przynajmniej tak początkowo myślała pokojówka, która znalazła bobasa leżącego na łóżku. Ta przejęła się tak bardzo, że nie tylko zgłosiła sprawę kierownictwu hotelu, ale udzieliła w wywiadu gazecie Huffington Post w związku z tym wydarzeniem. Jakie było jej zdziwienie, kiedy odkryto, że dziecko to tak naprawdę realistyczna lalka wydająca odgłosy niczym prawdziwe maluchy. W tym przypadku sprawa okazała się więc dość błaha, ale ludzie rzeczywiście zostawiają dzieci w hotelach i np. obsługa w jednym z takich ośrodków w Edmonton znalazła chłopczyka, a w ostatnich latach takich przypadków odnotowano przynajmniej kilka.

Pokój pokryty nieczystościami

Teraz coś dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach … Pokój cały pokryty papierem toaletowym z pewnością może wydawać się dziwny, więc jedna z pokojówek, którą oddelegowano do sprzątnięcia takiego pomieszczenia, mogła poczuć się zaalarmowana. Niestety okazało się, że papier miał jedynie ukryć prawdziwą zawartość pokoju, czyli ekskrementy. Niestety nie jest to odosobniony przypadek i odnotowywano już np. całe ściany wymazane odchodami -  warto więc wiedzieć z czym możecie mieć do czynienia, jeśli przez wakacje zapragniecie dorobić jako pomoc hotelowa.

Narkotykowe laboratorium

Tak, niektórzy naoglądali się chyba za dużo Breaking Bad i na dodatek nie wyciągnęli z serialu żadnych wniosków … Co zaskakujące, laboratoria do produkcji amfetaminy zakładane w pokojach  hotelowych to  bardzo popularna praktyka i wystarczy tylko wspomnieć, że w 2013 roku odnaleziono ich aż … 1300! Na szczęście fakt, że obsługa ma klucze do wszystkich pokojów i regularnie tam zagląda pozwala szybko zaalarmować odpowiednie służby i choć na chwilę pozbyć się problemu.

pixabay.com

 

Ciała

Punkt dokładnie tak dziwny jak jego nazwa, bo nie oszukujmy się … w hotelach ludzie też umierają i dzieje się to częściej niż się nam wydaje. Nie są to sytuacje wyjątkowe, a raczej znajdujące się na porządku dziennym, ale nie oczekujmy od hotelu i jego obsługi, że będą się tym chwalić. Większość osób nie chciałaby bowiem spać w łóżku, w którym ktoś odszedł z tego świata, więc pozostawia się ich w błogiej nieświadomości.

Części ciała

Jest coś gorszego od znalezienia martwego ciała? To co powiecie na części ciała w pokoju hotelowym? Jednak z pokojówek w Los Angeles miała do czynienia z taką sytuacją, kiedy sprzątając natrafiła na 5 różnych fragmentów ludzkiego ciała. Jedna z części znajdowała się w porzuconym plecaku, a reszta była zawinięta w obrus i wrzucona pod łóżko. Do dziś nie odnaleziono sprawcy, ale policja podejrzewa, że ktoś pozbywał się ciała z hotelu kawałek po kawałku, jednak coś go zaniepokoiło i porzucił zadanie w trakcie jego realizacji. Warto też wspomnieć historię sprzątaczki, która znalazła 10 ludzkich głów w hotelowej wannie, w której puszczono wodę. Okazało się, że gość prowadził laboratorium zajmujące się nieboszczykami i chciał odmrozić głowy. Pytanie tylko, czemu robił to w hotelu?

To, czego pokojówki nie znajdują

Warto także wspomnieć o kilku rzeczach, które pokojówki powinny znaleźć i sprzątnąć, ale tego nie zrobiły. I tak, zdarza się, że nasi poprzednicy zostawiają pod kołdrą wiadomość typu „jeśli to czytasz, to znaczy, że pościel nie została zmieniona”, co tylko potwierdza obawy wielu hotelowych gości, że standardy czystości nie wszędzie stanowią priorytet. Co gorsze, jeśli pościel nie jest zmieniana, skąd możemy mieć pewność, że inne elementy są sprzątane czy czyszczone? A jeśli przyjdzie Wam do głowy podobny pomysł, by zostawić notkę dla swojego następcy, nie zapomnijcie napisać daty, by gość po Was wiedział, jak długo pościel nie była zmieniana.

pixabay.com

 

Morderca poszukiwany przez policję

Jeśli jesteś mordercą poszukiwanym przez policję o ukrywasz się w hotelu, to znaczy, że nie jesteś zbyt bystry. Z takim przypadkiem miała do czynienia jedna z pokojówek z Belgii, która w pokoju jednego z gości znalazła gazety z artykułami na temat konkretnego morderstwa. Ta szybko zaczęła kojarzyć fakty zastanawiając się czy zatrzymał się tu morderca, czy może ktoś bliski ofiary lub dziennikarz zajmujący się tą sprawą. Kiedy jednak w telewizji obejrzała program, gdzie ujawniono, że zabójca zatrzymał się w jej okolicy, a następnie pokazano jego zdjęcie, nie miała wątpliwości, iż chodzi o gościa hotelowego. Szybko więc zadzwoniła na policję, ale kiedy ta dotarła do hotelu morderca zdążył się już wymeldować. Jednak dzięki jej zeznaniom udało się go zatrzymać szybko po tym zdarzeniu.

Przedmioty z włamu

Kiedy goście hotelowi się wymeldowują, a w ich pokoju zostaje elektronika, dokumenty czy zdjęcia, to od razu wiadomo, że coś jest nie tak. Oznacza to, że prawdopodobnie wcale nie należały one do gościa hotelowego i zostały po prostu skradzione. Niestety podobnie jak w przypadku laboratoriów do produkcji narkotyków, tak i składowanie w hotelach kradzionych przedmiotów nie jest niczym nowym.

Mnóstwo … kotów

Następny przypadek jest o tyle wyjątkowy, że dotyczy osoby, która mieszkała w motelu przez lata I dopiero po jakichś 10 jedna z osób sprzątających zaczęła się zastanawiać, czemu praktycznie nie wychodzi ona z pokoju. Co prawda z środka dochodził dziwny zapach, ale obsługa nie mogła bez pozwolenia wejść do środka - dopiero niewielki pożar sprawił, że do środka weszli strażacy i odkryli wszystkie sekrety mężczyzny … a chodziło o koty, całe mnóstwo kotów, których ciągle przybywało!

pixabay.com

 

A jeśli chodzi o bardziej przyziemne przedmioty, to według statystyk najczęściej zostawiamy w hotelach ładowarki, sztuczne zęby, aparaty słuchowe, buty, kluczyki samochodowe, klucze do domu, zabawki erotyczne, szczoteczki do zębów i biżuterię :)

Pinterest

 

 

Autor: Karolina Majchrzak

archiwum artykułów

2017-06-30

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 1

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.