WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Codziennie ich używasz, a nie wiesz, że …

pixabay.com

Wydawać by się mogło, że żadne informacje na temat długopisów, makaronu czy pary ulubionych Conversów nie są w stanie nas zaskoczyć, ale … dziś udowodnimy Wam, że jest zupełnie inaczej!

 Okazuje się bowiem, że mnóstwo przedmiotów codziennego użytku kryje przed nami wiele tajemnic, które tylko czekają na ciekawskich odkrywców.
 
Zresztą sami się za chwilę przekonacie, gotowi na sporą dawkę zdziwienia? No to zaczynamy!
 

Dziura w skuwce długopisu

Wiele osób myśli, że dziura w skuwce długopisu jest po  to, by tusz nie wysychał lub się nie rozlewał, ale to kompletnie zły trop. Okazuje się  bowiem, że chodzi o coś kompletnie niezwiązanego z samym długopisem, a konkretniej … dzieci i ich bezpieczeństwo. Jeśli bowiem maluch (albo osoba dorosła, chociaż trudno sobie wyobrazić po co miałaby to robić) przypadkowo połknie taką skuwkę, to ryzyko uduszenia się zostaje zmniejszone, bo otwór zapewnia przepływ powietrza.


pixabay.com

 

Otwory w szybie samolotu

Jeżeli  kiedykolwiek  podczas lotu zastanawialiście się, czy z oknem wszystko jest ok, bo ma … dziury,to  uspokajamy, że tak ma być. Te małe dziurki mają dwa zastosowania – po pierwsze chodzi o wyrównanie ciśnienia między samolotem i powietrzem, a po drugie zapewniają widoczność chroniąc przed zamgławieniem, żebyśmy mogli podziwiać widoki.


pixabay.com

 

Skrawek  materiału dodany do ubrań

Dodawanie skrawka materiału do nowych ubrań  nie jest jeszcze powszechne, ale zdarza się  coraz  częściej, więc spieszymy z wyjaśnieniem co z nim zrobić. Nie chodzi wcale o możliwość  naszycia sobie łaty, ale raczej sprawdzenia jak tkanina reaguje na pranie i używane przez nas środki.


pixabay.com


Malutka kieszonka przy dżinsach

Malutka kieszonka nad prawą  przednią kieszenią dżinsów  jest pamiątką po czasach, kiedy używało się … kieszonkowych zegarków – to jej oryginalne i jedyne zastosowanie!


pixabay.com

 

Małe nity na łączeniach dżinsów

Kiedy Levi Strauss stworzył swoją pierwszą parę dżinsów, szybko okazało się, że nie są one tak wytrzymałe,  jak można się było spodziewać, a wszystko  przez … pękające nici. Te nie wytrzymywały napięcia jakie towarzyszyło  pracy w kopalni, więc trzeba było znaleźć rozwiązanie, a okazały się nim metalowe nity wzmacniające newralgiczne miejsca.


pixabay.com


Dziury po bokach Conversów  All Stars

Dziury po bokach Conversów All Stars nie są jedynie do ozdoby i tak naprawdę mają dwa praktyczne zastosowania. Po  pierwsze zapewniać mają wentylację stopie, a po drugie trampki zostały stworzone jako koszykarskie obuwie, więc dziurki po bokach miały dać możliwość dodatkowego, mocniejszego zasznurowania buta.


pixabay.com


Otwór  i falowana krawędź  miary

Jeżeli kiedykolwiek mieliście w rękach miarę budowlaną, to z pewnością wiecie o czym mowa, chociaż ich zastosowanie może być dla Was tajemnicą. Ale spokojnie, zaraz wszystko będzie jasne – otwór na początku miarki jest po to, by zaczepić  go o gwóźdź czy śrubę, żeby miara nie zsuwała się podczas mierzenia, a falowana krawędź  to nic innego jak narzędzie do zaznaczenia właśnie dokonanego pomiaru.


pixabay.com


Otwór w rączce rondelka

Patelnie i  rondelki często mają otwory w rączkach i chociaż pewnie od razu powiecie, że oczywiście służą one do  ich wieszania, to my podamy Wam lepszy argument, bo kto dziś wiesza garnki  na widoku? Chodzi raczej o możliwość zaczepienia łyżki, którą mieszamy podczas gotowania, by nie brudzić blatu czy dodatkowych naczyń.  Prawda, że sprytne?


pixabay.com

 

Otwory w łyżce z makaronu

Za każdym razem zastanawiacie się, ile makaronu ugotować i nigdy nie możecie ucelować  z ilością? Wystarczy sprawić sobie łyżkę do makaronu i wszystko stanie się prostsze – i nie, nie chodzi tu o mieszanie makaronu podczas gotowania, ale … otwory w takiej łyżce. Czemu? Każda z nich, a są zazwyczaj dwie, jest bowiem miarką makaronu spaghetti dla jednej i dwóch osób.


pixabay.com


Strzałka przy wskaźniku paliwa w samochodzie

Przyznam szczerze, że kiedy sama się o tym dowiedziałam, natychmiast skończyły się moje problemy z tankowaniem „obcych” samochodów. Okazuje się bowiem, że w większości samochodów obok ikony wskazującej stan paliwa znajduje się strzałka,  która pokazuje nam, z której strony znajduje się wlew paliwa!


pixabay.com

 

Falowana strona wsuwki

Tak, większość z nas źle używa wsuwek, co tylko pogłębiają  producenci akcesoriów do włosów, ozdabiając nie tę stronę spinek co trzeba. Okazuje się bowiem, że falowana  część powinna znaleźć się pod spodem,  dzięki czemu nasza fryzura będzie się lepiej trzymać.


pixabay.com


Wybrzuszenia na klawiszach F i J

Te dwa klawisze będą  miały  wybrzuszenia na każdej klawiaturze komputerowej, na jakiej przyjdzie Wam pracować i jest ku temu konkretny powód. Wszystko po to, by osoby zawodowo piszące na klawiaturze mogły odnaleźć konkretną pozycję dłoni bez spoglądania na klawisze – wystarczy ich dotknąć i już wiadomo, gdzie leżą nasze palce.


sxc.hu


Uszczelka pod nakrętką napojów gazowanych

Jeśli kiedyś Wasza ciekawość zwyciężyła i wyjęliście tę płaską uszczelkę, to z pewnością wiecie, że i bez niej nakrętki do napojów są zazwyczaj ... szczelne! Nie chodzi bowiem o uszczelnienie przed wodą, ale … utratą gazu – to właśnie dzięki tej uszczelce nasze napoje dłużej zachowują  bąbelki.


pixabay.com

 

Wgłębienia butelek od wina

Nie nie chodzi wcale o to, by butelka lepiej  leżała w dłoni i była wygodniejsza w obsłudze, co pewnie wiele razy słyszeliście, ale sam proces produkcji tego alkoholu. A konkretniej korkowania, podczas którego wytwarzane jest duże ciśnienie – boki i spód butelki to słabe punkty, a wgłębienie pozwala na takie rozłożenie ciśnienia wewnątrz, by te nie pękały.


pixabay.com

archiwum artykułów

2016-10-05

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 3

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.