WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Czy Ty również wierzysz w te kłamstwa?

pixabay.com

Chociaż współcześnie żyjemy w bardzo rozwiniętym i zaawansowanym technologicznie świecie, to wciąż zdarza się nam wierzyć w mity, które funkcjonują w naszym otoczeniu.

Najczęściej dotyczą one takich stref naszego życia, jak zdrowie czy odżywianie, a usłyszeć je można niemal na każdym kroku – w domu, pracy czy nawet telewizji. Przed Wami 10 takich mitów, w które wierzymy pomimo tego, że mocno mijają się z prawdą:

Kalorie to zło

Jak już wspominaliśmy wiele razy, współczesne społeczeństwa zachodnie zapadły na modę zdrowego stylu życia, ćwiczeń i liczenia kalorii – zresztą te ostatnie często traktowane są jak największe zło i cięte bez umiaru. Tymczasem warto pamiętać, że to bardzo szkodliwy mit, bo tak naprawdę potrzebujemy kalorii do funkcjonowania i nawet te pochodzące z cukru mają ważną rolę do odegrania. Bez nich nie bylibyśmy w stanie żyć, bo dostarczają nam energii i dbają o dobre samopoczucie – jeśli więc macie tendencje do spalania maksymalnej ilości kalorii i jedzenia ich niewielkiej ilości, to tylko szkodzicie swojemu organizmowi, który w końcu zacznie cierpieć z powodu niedoboru kluczowych składników pokarmowych i … faktycznie tyć, bo wszystko co mu dostarczycie zacznie magazynować na „trudne czasy”.

Wegańska dieta jest najzdrowsza

Nie da się ukryć, że bycie weganinem jest ostatnio w modzie – wegetarianizm też miał swój czas i wciąż pozostaje przy nim duża część osób, ale raczej nie z powodu chwilowej „fascynacji”, ale osobistych przekonań i chęci zadbania o własne zdrowie. Oczywiście podobnie może być z weganizmem, ale warto pamiętać, że informacje o tym, że jest to najzdrowsza dieta świata można włożyć między bajki. Dlaczego? Dlatego, że wszystko zależy od indywidualnego podejścia i ułożonego jadłospisu, bo przecież frytki są wegańskie, chipsy są wegańskie, niektóre słodycze też … Okazuje się więc, że bardzo łatwo zostać weganinem z nadwagą i problemami zdrowotnymi, dokładnie tak samo jak w przypadku każdej innej diety.

pixabay.com

 

Aplikacje działające w tle „pożerają” baterię

Kolejny mit związany ze smartfonami dotyczy ich najsłabszej strony, czyli czasu pracy na baterii – okazuje się bowiem, że wiele osób wciąż wierzy w to, że aplikacje działające w tle mocno go skracają. Jeśli więc macie nawyk zamykania wszystkich aplikacji, a po chwili ponownego ich włączania, to właśnie wtedy przyczyniacie się do skrócenia czasu pracy akumulatora – aplikacje działające w tle są bowiem zamrażane (z małymi wyjątkami) i nie zużywają energii, podobnie jak ich wczytanie z takiego stanu, za to ciągłe klikanie w celu włączania i wyłączania aplikacji wymusza wczytywanie ich od początku i faktyczny pobór energii.

Białka są najzdrowszą częścią jajka

Kolejny popularny mit dotyczy jajek, a konkretnie ich białek, które bardzo często uznawane są za ich najzdrowszą część. Tymczasem okazuje się, że jedząc same białka pozbywamy się ponad 40% składników odżywczych jajka, bo witaminy A, D, E, B i K oraz cenne aminokwasy znajdują się właśnie w żółtku – podobnie jak luteina, która odpowiada za dobry wzrok. Zresztą ostatnie badania udowadniają, że trzy jajka dziennie obniżają poziom złego cholesterolu i podwyższają dobrego.

pixabay.com

 

Ludzie używają 10% swojego mózgu

Ktokolwiek z tytułem z zakresu neurologii mógłby z łatwością opowiedzieć nam o funkcjonowaniu naszego mózgu, ale nie trzeba mieć aż takiej wiedzy i wykształcenia, żeby obalić mit o korzystaniu z zaledwie 10% naszego mózgu. Mówiąc krótko, korzystamy z całego mózgu, który kontroluje nasze funkcjonowanie jako człowieka – odpowiada za całe mnóstwo elementów, które czynią z nas indywidualności, co z tak szczątkowym wykorzystaniem nie byłoby możliwe.

Jedzenie tłuszczu sprawi, że będziesz gruby

Na początek trzeba zaznaczyć, że wszystko w nadmiarze szkodzi i w przypadku jedzenia prowadzi do nadprogramowych kilogramów, ale warto pamiętać, że niektóra „powszechna wiedza” nie ma nic wspólnego z prawdą. Tak jest np. w przypadku tłuszczu, który to najczęściej obwiniany jest za otyłość - prawda jest jednak nieco inna, bo ludzki organizm potrzebuje tłuszczu do wchłaniania niektórych składników pokarmowych i witamin, więc jego eliminacja z diety jest bardzo szkodliwa. Oczywiście nie mówimy tu o daniach ociekających tłuszczem i mocno przetworzonych, ale tzw. dobrych tłuszczach, które znajdziemy w oliwie z oliwek, awokado czy orzechach – nie należy się ich bać i sięgać po nie przy każdym posiłku.

pixabay.com

 

Piorun nigdy nie uderza 2 razy w to samo miejsce

Kolejny „fakt” jest tak powszechnie znany, że często używamy go jako sformułowania na pocieszenie w kiepskiej sytuacji, ale … nie ma on żadnego merytorycznego podparcia. Okazuje się bowiem, że piorun niesie ze sobą taką ilość energii elektrostatycznej, że w pewnym momencie musi dojść do wyładowania – wtedy następuje uderzenie w pierwszy obiekt w zasięgu. Co więcej, niekoniecznie jedno czy dwa, wszystko zależy od ilości energii.

Moneta spadająca z wysokości może zabić człowieka

Chyba w każdej rodzinie są historie przekazywane z pokolenia na pokolenie, które z biegiem czasu nabierają niewiarygodnych elementów sprawiających, że trudno w nie uwierzyć – to właśnie w takiej kategorii należy traktować „prawdę” o drobnej monecie, która spadając z wysokiego budynku może zabić człowieka. Bo w rzeczywistości taka lekka moneta nie zrobi krzywdy nikomu, nawet spadając z najwyższego budynku świata.

pixabay.com

 

Strawienie gumy do żucia trwa latami

Rodzice stosują różne metody i „straszaki”, żeby nakłonić dzieci do postępowania zgodnie z ich wolą, a w przypadku gum do żucia chodziło o to, żeby dzieci ich nie połykały. To właśnie z tej sytuacji wziął się mit, że guma do żucia jest przez nas trawiona latami – nie ma w tym nic prawdziwego, bo organizm zaraz po połknięciu gumy trawi te składniki, które jest w stanie, a resztę wydalamy – żadna guma nie leży więc w naszym żołądku latami.

Antybiotyki zabijają wirusy

Niestety wielu ludzi wciąż jest przekonanych, że w przypadku każdej choroby pomogą nam antybiotyki, co powoduje wiele nieprzyjemnych konsekwencji, m.in. jesteśmy na nie coraz bardziej odporni, więc w przypadku prawdziwej epidemii mogą okazać się mało skuteczne. Tymczasem trzeba pamiętać, że antybiotyki zabijają bakterie i kompletnie nie radzą sobie z chorobami o podłożu wirusowym, więc ich zażywanie jest kompletnie bezcelowe i nawet … szkodliwe, bo niepotrzebnie osłabiamy swój organizm.

pixabay.com

 

 

Autor: Karolina Majchrzak

archiwum artykułów

2016-10-19

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 10

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.