WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Imagines – recenzja

Wydawnictwo Znak

Selena Gomez, Zac Efron, bracia Hemsworth, Emma Watson, Kanye West, Jennifer Lawrence, Kylie Jenner, Chris Evans i mnóstwo innych gwiazd - oni wszyscy potrzebują właśnie CIEBIE!

Wyobraź sobie, że…

JUSTIN BIEBER od rana zasypuje Cię uroczymi niespodziankami z okazji rocznicy Waszego ślubu …

KIM KARDASHIAN potrzebuje Cię, by przetrwać w świecie, w którym nie można robić selfie…

Na pokładzie samolotu zaprzyjaźniasz się z chłopakami z ONE DIRECTION …
W ramionach CHANNINGA TATUMA tańczysz najbardziej zmysłowy taniec na świecie …
Twój najlepszy przyjaciel ED SHEERAN ma dla Ciebie szalony prezent urodzinowy …
DANIEL SHARMAN zabiera Cię na romantyczny spacer po plaży…

W taki właśnie sposób wydawnictwo Znak promuje swoją nową książkę zatytułowaną Imagines, która jest niczym innym jak zbiorem opowiadań fan fiction, a jedno z nich napisała nawet Anna Todd, czyli autorka bestsellerowej serii After.

Ale czy faktycznie jest się czym zachwycać? Przyznam szczerze, że z zainteresowaniem podeszłam do tej propozycji, bo choć ostatnio nie brakuje mi książek do czytania (a raczej wolnego czasu na czytanie), to zawsze podziwiałam młodych autorów tworzących swoje historie i publikujących je w sieci. Może dlatego, że wymaga to ogromnej odwagi, na którą nawet osoby takie jak ja, tzn. zarabiające na chleb codziennym pisaniem, nie zawsze potrafią się zdobyć. Szybko więc zabrałam się za lekturę i zaraz Wam o niej opowiem, ale dla formalności wyjaśnię jeszcze krótko czym jest samo fan-fiction, bo może nie każdy z Was spotkał się wcześniej z tym pojęciem.

Chodzi tu o nieoficjalne opowiadania tworzone przez fanów danej książki, filmu czy też postaci (np. aktorów czy muzyków), wykorzystujące elementy „oryginału” i wymagające jego znajomości. Autorzy najczęściej piszą je do szuflady albo dzielą się nimi w sieci, rzadziej możemy spotkać je w formie książkowej, stąd też moje zainteresowanie Imagines.

Nie będę jednak ukrywać, że taka właśnie forma ich publikacji jest bardzo trudna do oceny - nie możemy traktować książki jako całości, bo w środku znajdują się opowiadania różnych autorów, więc wrzucenie ich wszystkich do jednego garnka mogłoby być bardzo niesprawiedliwe. Niemniej można napisać kilka słów o samym pomyśle i temacie twórczości, który był wspólny dla wszystkich – w Imagines zebrano fan-fiction krążące wokół sławnych osób, głównie celebrytów z pierwszych stron gazet, czego z pewnością się domyśliliście po wprowadzeniu do tego tekstu, a poza tym są one napisane tak, że możemy łatwo utożsamić się z bohaterem. Jeśli więc lubicie regularnie zaglądać na naszą stronę, to z tą książką też się pewnie polubicie, bo to właśnie takie sławy, jak Justin Bieber, One Direction czy Jennifer Lawrence, grają tu pierwsze skrzypce.

W nowocześnie zaprojektowanej lustrzano-srebrzystej okładce kryją się 34 opowiadania użytkowników serwisu Wattpad, w których autorzy popuścili wodze wyobraźni i zabrali nas w wyjątkową podróż do krainy marzeń, gdzie wszystko się może zdarzyć. Dzięki temu książkę czyta się bardzo szybko, a lektura pomimo ponad 700 stron jest lekka i przyjemna – idealna do porannej kawy czy wieczornej herbaty w chwili relaksu.

Nie da się jednak ukryć, że poziom opowiadań jest różny – jedne są lepsze, inne gorsze, a wiele zależy też od osobistych preferencji, czyli … ulubionych sław. Czasem widać, że autorzy muszą się jeszcze wiele nauczyć, ale jak wiadomo trening czyni mistrza i wystarczy tu spojrzeć na Annę Todd, która napisała do tomu opowiadanie Medium. To zdecydowanie najlepsza opowieść w Imagines, bardzo profesjonalna i choć wiadomo, że tego typu twórczość skierowana jest do konkretnej grupy odbiorców, to autorka dała z siebie wszystko, żeby pokazać swoje umiejętności.

Podsumowując, jeśli macie ochotę na przyjemną lekturę, do której można wrócić w wolnej chwili albo poczytać w autobusie czekając na swój przystanek, to z pewnością będziecie z Imagines zadowoleni – szczególnie jeśli traficie na opowiadanie ze swoją ulubioną gwiazdą, do której potajemnie wzdychacie, jak ja do Chrisa Hemswortha :)

Just Jared

 

Autor: Karolina Majchrzak

archiwum artykułów

2016-11-16

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 20

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.