WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Poszkole

Nowy Rok to zawsze czas, kiedy dostrzegamy potrzebę zmian i regularnie podejmujemy próby zmiany swojego życia.

Tak, mówię o słynnych noworocznych postanowieniach, wśród których najczęściej wymieniamy ...

... chęć zmiany pracy, znalezienia miłości swojego życia, regularne uprawianie sportu, naukę czegoś nowego, rzucanie nałogów czy zmianę sposobu życia na zdrowszy, a co z tym idzie zgubienie zbędnych kilogramów.

Okazuje się jednak, że tak szybko jak podejmujemy pewne postanowienia, tak szybko je porzucamy – nie wierzycie? Minął właśnie pierwszy tydzień nowego roku, więc przyznajcie się, ilu z Was w tym czasie złamało dane sobie słowo?

Pewnie bardzo dużo, dlatego postanowiliśmy Wam nieco pomóc i przygotować poradnik, dzięki któremu tym razem może się udać – powodzenia!

1.       Postanowienia muszą być proste

Czasami ludzie myślą, że postanowienia noworoczne muszą od razu odmienić ich życie, co najczęściej przynosi jedynie rozczarowanie i poczucie winy. Mówiąc krótko, nie wszystko jednocześnie – każda próba walki o lepszą wersję siebie musi zostać rozłożona na raty, więc na początek wybieramy tylko jeden lub dwa ważne cele.

pixabay.com

2.       Wybieraj mądrze

Ale co wybrać? Najlepiej coś o największym wpływie na Twój poziom szczęścia, zdrowia i spełnienia. Dobrym przykładem jest tu rzucanie palenia, które nie tylko jest kluczowe dla zdrowia, ale i daje poczucie szczęścia i dumy z samego siebie.

pixabay.com

3.       Bądź realistą

Nie celuj zbyt wysoko i nie ignoruj rzeczywistości – musisz uważnie zastanowić się nad swoimi poprzednimi doświadczeniami w podejmowaniu postanowień. Co wtedy sprawiło, że poniosłeś porażkę? Może za każdym razem próbowałeś od razy zrzucić za dużo kilogramów albo zaoszczędzić za dużo pieniędzy? Pamiętaj, że zawsze będzie okazja, by po zakończeniu pierwszej fazy rozpocząć kolejną, więc nie szalej i …

pixabay.com

4.       Małymi krokami

… zastosuj metodę małych kroków! Chcesz zgubić 20 kilogramów? To świetnie, ale najpierw podziel to na części, bo wtedy łatwiej będzie osiągnąć sukces. Przecież kilogramy i tak spadają jeden po drugim, więc cel 5 kg będzie bardziej realny i bliższy w czasie, a prowadzi do tego samego celu, czyli zdrowszej sylwetki.

pixabay.com

5.       Wybierz ramy czasowe

Kolejnym ważnym elementem są ramy czasowe, bo kiedy już podzielimy cel na czynniki pierwsze, to przyda się konkretny plan działania i czynnik motywujący. Zazwyczaj wybieramy sobie ogromny cel i dajemy na jego realizację mało czasu, a nie o to tutaj chodzi – planujmy swoje działania, ale ustalmy np. że chcemy zrzucić 2 kilogramy w miesiąc, a po jego upływie wybierzmy kolejny krok. Kiedy nam się uda, a z takim podejściem z pewnością tak będzie, będziemy wtedy mocno zmotywowani drobnym sukcesem i znajdziemy siłę na więcej.

pixabay.com

6.       Rób notatki

Bardzo przydatne okazują się też notatki, które mają sens nawet wtedy, kiedy nie uda nam się jednak wytrwać w noworocznych postanowieniach. Po pierwsze, są namacalnym przypominaczem tego, że próbujemy coś osiągnąć, a po drugie ogromnie motywują wraz z naszym postępem – czasem wystarczy spojrzenie na zdjęcie siebie z 10 kg więcej, by znaleźć w sobie nową siłę! A jeżeli nam się nie uda, bo zdarza się i tak, to przy kolejnej próbie będzie przynajmniej wiadomo, jakie popełniliśmy błędy i co do nich doprowadziło.

pixabay.com

7.       Nagradzaj się

Nie można też zapominać o nagrodach, które powinniśmy sobie przyznawać za osiągniecie kolejnego etapu naszego postanowienia. Oczywiście muszą być one racjonalne, bo przecież kilka batoników za zrzucenie paru kilogramów to zawsze będzie zły pomysł – zamiast tego możemy na przykład kupić sobie kosmetyk czy udać się do kosmetyczki.

pixabay.com

8.       Nie bój się wsparcia

Wsparcie może być kluczowe w momencie, kiedy zaczynamy tracić z oczu nasz cel i popełniamy coraz więcej błędów – życzliwa osoba może nam wtedy przypomnieć, o co walczymy i zmotywować do kolejnego działania. A może macie kogoś bliskiego, kto walczy o to samo, np. rzucenie palenia, bo wtedy warto połączyć siły – w grupie zawsze łatwiej i raźniej.

pixabay.com

9.       Nie poddawaj się

Pamiętaj, potknięcia zawsze się zdarzają i będą się zdarzały, więc trzeba nauczyć się z nimi żyć! Obiecałeś sobie, że przez 2 tygodnie nie tkniesz czekolady i się nie udało? Większość osób sięga wtedy po całą tabliczkę, bo przecież i tak postanowienie złamane, prawda? Nie tędy droga! Jesteśmy tylko ludźmi, więc takie wpadki to normalka, ale najważniejsze jest to, by się wtedy nie poddawać i kontynuować walkę.

pixabay.com

10.   Wszystko pod Twoją kontrolą

Inni mogą nam pomagać, wspierać i przypominać o co walczymy, ale koniec końców to nasze postanowienia i my musimy chcieć ich realizacji. Jeżeli więc jesteśmy zadowoleni ze swojej figury, ale nasz partner uważa, że musimy nieco schudnąć, to … zmieńmy partnera! Oczywiście żartuję, ale w takiej sytuacji szanse powodzenia są naprawdę marne, bo gdzie tu miejsce na motywację? Rozumiecie?

pixabay.com

To świetnie i powodzenia – pamiętajcie, że jest nas dużo i walczymy razem!

 

Autor: Karolina Majchrzak

archiwum artykułów

2018-01-09

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.