WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Płeć mózgu - tym się od siebie różnimy

pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że chociaż reprezentujemy ten sam gatunek, to kobiety i mężczyźni różnią się od siebie niczym ogień i woda.

Inaczej patrzymy na świat, myślimy i działamy – zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. A jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości, to przed Wami kilkanaście kluczowych dowodów:

12. Podróże

Kobiety są urodzonymi organizatorami i zawsze mają wszystko starannie zaplanowane – nie bez przyczyny gałąź biznesu związana z kalendarzami, organizerami i planerami dla kobiet przynosi tak spektakularne dochody. Dlatego też w przypadku podróży zawsze są przygotowane na każdą ewentualność i zabierają więcej rzeczy niż faktycznie potrzeba – dla przykładu na 5-dniowy wyjazd z pewnością zabiorą 10 sztuk bielizny, podczas gdy mężczyźni spakują dokładnie 5 sztuk.

11. Lustro

Kobiety patrząc w lustro widzą zazwyczaj wszystkie swoje wady i to jak przez szkło powiększające – zbędne kilogramy, cellulit czy zmarszczki stają się wtedy najbardziej widoczne. Mężczyźni mają zupełnie inaczej, bo patrząc w lustro widzą półboga będącego połączeniem Brada Pitta i Arnolda Schwarzeneggera – w tym względzie mają nad Paniami znaczącą przewagę i raczej należy się spodziewać z ich strony zachwytu nad własną osobą niż narzekań.

pixabay.com

 

10. Wiadomości

Naprawdę nie trzeba daleko szukać, żeby przekonać się jak różni się styl pisania smsmów Pań i Panów – wystarczy każdemu z nich wysłać pytanie „co słychać”. Kobiety w odpowiedzi opiszą dokładnie co obecnie robią, np. oglądają Grę o tron razem z Kaśką i Gośką, wzbogacając całość o rodzaj spożywanych drinków, a Panowie … najczęściej ograniczą się do lakonicznego „u mnie w porządku”. Zdziwieni? Pewnie nie, bo kobiety w każdej sytuacji lubią dużo mówić i bez problemu okazują uczucia, więc i ich smsmy są wyjątkowo „bogate”.

9. Przygotowania do wyjścia

Tak, dochodzimy do słynnego „Za 10 minut będę gotowa!” – oczywiście wszyscy już wiemy, że w przypadku kobiet nie należy traktować tego serio, bo dla nich w czasie przygotowań czas płynie inaczej. Mężczyźni deklarując 10 minut faktycznie są w tym czasie gotowi, ale warto pamiętać, że są sytuacje, w których i oni mają problem z szacowaniem czasu. Przykład? Spotkania z kumplami przy piwie i oglądanie meczu – wtedy męskie 10 minut ciągnie się dokładnie tak samo jak damskie szykowanie do wyjścia.

pixabay.com

 

8. Temperatura

Niby mamy jednakową temperaturę ciała, ale kobiety zdecydowanie częściej skarżą się na uczucie zimna – wiecznie mają zmarznięte dłonie i stopy, nawet jeśli ciepło się ubiorą. Oczywiście dużo zależy właśnie od tego, co na siebie zakładamy, bo mężczyźni stawiają zazwyczaj na komfort, a kobiety ładny wygląd, ale nawet gdyby ubrać nas w jednakowe ciuchy, to odczucia termiczne obu płci będą różne.

7. Kłótnie

Mężczyźni podczas kłótni starają się wyciągać kolejne racjonalne argumenty, żeby udowodnić swoją rację i nie mają w zwyczaju się wycofywać – kobiety natomiast często to robią, ucinając dyskusję słowami „mam to gdzieś” albo „cokolwiek”. Okazuje się jednak, że to dopiero początek zabawy, bo za chwilę następuje atak innego rodzaju, Panie pamiętają bowiem sytuacje nawet sprzed wielu miesięcy i zawsze znajdą sposób, by o nich przypomnieć – są w tej materii bardzo drobiazgowe i raczej nie ma szans, by z nimi wygrać.

pixabay.com

 

6. Przyjaźń

Kobiety są bardzo wybredne jeśli chodzi o dobieranie sobie przyjaciół, w ich relacjach musi coś zaiskrzyć i nawet socjologowie nie do końca rozumieją ten proces. U mężczyzn jest zdecydowanie prościej, bo wystarczy, że znajdzie się ktoś o podobnych zainteresowaniach, żeby nawiązać znajomość – czasem kilka zdań wymienionych w barze wystarczy, by znaleźć nowego kumpla. Kobiety są w tej kwestii zdecydowanie ostrożniejsze i zanim nazwą kogoś przyjacielem mija zazwyczaj dużo czasu.

5. Toalety

O tym, że kobiety chodzą do toalety parami wiedzą już wszyscy, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, dlaczego tak się dzieje. Już tłumaczymy, mężczyźni udają się toalety jedynie za potrzebą i raczej nie spoglądają wtedy na „sąsiadów”, a Panie urządzają tam spotkania towarzyskie z prawdziwego zdarzenia - poprawiają makijaż, plotkują, rozmawiają o polityce i po prostu kontynuują wcześniej rozpoczęte przy stoliku dyskusje.

pixabay.com

 

4. Prysznic

Wydawać by się mogło, że tak prosta codzienna czynność jak prysznic wygląda tak samo u obu płci, ale nic bardziej mylnego. Panowie faktycznie potrzebują na niego tylko chwilę i ograniczają się do użycia jednego, może dwóch kosmetyków. U Pań sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo przecież pod hasłem „prysznic” kryje się zazwyczaj – mycie włosów, nakładanie odżywki, mycie ciała, depilacja, spłukiwanie odżywki, peeling ciała, szczotkowanie i inne podobne zabiegi, a także … rozmyślanie nad całym minionym dniem i wielokrotne analizowanie własnych zachowań i słów, bo kobiety tak już mają!

3. Bielizna

Mężczyźni noszą slipy i bokserki, a kobiety bokserki, shorty, figi, stringi i inne rodzaje majtek dopasowane do konkretnego stroju. Jakby tego było mało, różni się też nasze podejście do stanu tej części garderoby, bo facetom nie przeszkadzają wielkie dziury w majtkach i skarpetkach, a kobiety dyskwalifikują nawet te wielkości łebka od szpilki.

pixabay.com

 

2. Zakupy

Mężczyźni kupują, żeby żyć, a kobiety żyją, żeby kupować – tak można w dużym skrócie określić podejście obu płci do tematu zakupów. Oczywiście jest w tym dużo prawdy, bo faceci najczęściej decydują się na zakupy, gdy już naprawdę muszą uzupełnić „zapasy”, a kobiety zakupami poprawiają sobie humor i w odróżnieniu od mężczyzn nie kierują się wtedy zdrowym rozsądkiem, a raczej chwilowymi emocjami.

1. Facebook

Ten punkt może być dla wielu osób sporym zaskoczeniem, ale rozwój mediów społecznościowych idealnie uwydatnił kolejną różnicę między kobietami i mężczyznami. Faceci korzystają bowiem z Facebooka, żeby sprawdzić co słychać u znajomych i być na czasie, więc ograniczają się do szybkiego przejrzenia nowości. Zupełnie inaczej postępują Panie, które skrupulatnie sprawdzają wszystkie nowe wpisy i zdjęcia, żeby później obgadać z przyjaciółkami nową fryzurę lub faceta znienawidzonej koleżanki ze szkoły. Co więcej, ostatnie badania pokazują, że większość kobiet ma też w zwyczaju uważnie śledzić profile swoich byłych facetów, chociaż nie ma pojęcia w jakim celu to robi.

pixabay.com

 

Autor: Karolina Majchrzak

Podobne artykuły:

Włosy, plastelina i robale - to jemy na co dzień! ( 2017-02-06 )
archiwum artykułów

2017-02-19

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

  1. Gringa 18-05-2017 7:18

    O kant tyłka stłuc ten artykuł. xP

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.