„Prawo do zemsty” już 14 czerwca

AIM Media

Ostatni tom trylogii „Konstytucja apokalipsy” Denisa Szabałowa stworzonej w ramach kultowego Uniwersum Metra 2033 już niebawem w polskich księgarniach.

Denis Szabałow to jeden z twórców, którzy mieli okazję dołączyć do projektu Dmitrija Glukhovsky’ego i podzielić się swoją wizją świata po zagładzie nuklearnej.

Pierwsze dwa tomy trylogii – „Prawo do użycia siły” oraz „Prawo do życia” zostały świetnie przyjęte przez czytelników, a w szczególności miłośników militariów, do których autor sam się zalicza,  zadbał w tej kwestii o każdy szczegół.

Cierpliwość polskich czytelników zostanie nagrodzona już 14 czerwca, bo to właśnie oni, tylko dzień po rosyjskich czytelnikach, będą mogli poznać dalsze losy Daniły Dobrynina i pozostałych bohaterów trylogii - pierwszy raz w historii polskiego Uniwersum Metro 2033 tłumaczenie ukazuje się prawie w tym samym czasie co oryginalne wydanie rosyjskie.

AIM Media

 

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie wydawnictwo Insignis przygotowało dla fanów postapokalipsy i projektu Glukhovsky’ego. Wraz z powieścią Szabałowa ukaże się darmowy zbiór dwunastu prac wyróżnionych w konkursie na opowiadanie w klimacie Uniwersum Metra 2033 zatytułowany „W ruinie”.

Już po raz czwarty wielbiciele literatury postapokaliptycznej mogli spróbować swoich sił jako twórcy i zmierzyć się w konkursie zorganizowanym przez wydawnictwo Insignis.

Tym razem przed młodymi autorami postawiono nowe wyzwanie – akcja opowiadań miała się toczyć w dobrze im znanych miejscach. Mimo to uczestnicy nie zawiedli – nadesłano aż 169 prac o łącznej objętości 5300 000 znaków, aby je wszystkie opublikować potrzebne byłoby dziesięć 200-stronicowych książek!

AIM Media

archiwum artykułów

2017-06-08

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.