WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

To naprawdę działa - sprawdzone!

pixabay.com

Każdy z nas słyszał kiedyś o "domowych" sposobach na wszelakie problemy, jednak najczęściej podchodzimy do nich z pobłażliwym uśmiechem na twarzy.

Tymczasem okazuje się, że warto zwrócić na nie uwagę, bo duża część … naprawdę działa!

Oczywiście nie chodzi o to, by od razu rezygnować z lekarza (lub innego specjalisty, bo do tego nie namawiamy) czy też zakupów, ale czasem warto pójść w stronę „naturalności” i spróbować działających domowych sposobów – oto 10 z nich:

10.  Coca-Cola na piękne włosy

Chociaż mycie włosów w Coca-Coli nie zapowiada się najlepiej, a moim zdaniem po prostu szkoda jej do mycia :), to supermodelka Suki Waterhouse zapewnia, że ta metoda naprawdę działa. Jej zdaniem po umyciu włosów tradycyjnym szamponem te są często oklapnięte i nieciekawe, a zastosowanie coli daje efekt miękkich, puszystych i podkręconych fal  – trzeba jednak pamiętać, że nie można użyć żadnego szamponu czy odżywki, a następnie po prostu wysuszyć włosy. Czy to faktycznie może być skutecznie? Teoretycznie tak, bo kwas fosforowy obniża PH naszego skalpu i zamyka łuski włosowe, zapewniając bardziej zdefiniowany skręt, a cukier trzyma włosy razem, przez co wyglądają na pełniejsze.

pixabay.com

 

9. Pomidory i aspiryna na trądzik

Wiecie co jest aktywnym składnikiem kosmetyków przeciwtrądzikowych? Kwas salicylowy, bardzo podobny do substancji czynnej popularnej aspiryny, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by za jej pomocą powalczyć o piękną cerę pozbawioną niedoskonałości. Wystarczy zgnieść tabletkę i dodać do niej minimalną ilość wody, by powstała papka, a następnie nałożyć na zmiany trądzikowe – gdy ta wyschnie, spłukujemy twarz wodą i gotowe. Jeśli zaś chodzi o pomidory, to te zawierają dużo witamin A i C oraz antyoksydantów, więc w przypadku skóry tłustej potrafią zdziałać cuda. Warto spróbować choćby maseczki – pomidory rozgniatamy na miazgę, nakładamy na twarz i zostawiamy na godzinkę.

pixabay.com

 

8. Srebrna taśma klejąca na brodawki

Zdarza się Wam czasem jakaś brodawka, a nie macie ochoty na drogie specyfiki z apteki? Na to też jest domowy sposób, który wymaga jedynie … srebrnej taśmy klejącej. Wystarczy zakleić zmianę taśmą i zostawić na tydzień, a następnie zdjąć nasze „lekarstwo”, potrzeć skórę pumeksem i powtarzać cały zabieg do czasu naturalnego odpadnięcia brodawki.

pixabay.com

 

7. Soda oczyszczona na świeży oddech

Oczywiście nie mówimy tu o metodach dla osób, które na co dzień unikają odpowiedniej higieny jamy ustnej (tym nie pomoże żaden domowy sposób), ale wyjątkowych sytuacjach, bo chyba każdemu zdarzył się kiedyś problem nieprzyjemnego oddechu. Nie da się ukryć, że dużo łatwiej jest sięgnąć po gotowe specyfiki, np. tabletki czy spraye, ale te zazwyczaj sporo kosztują i nie zawsze są pod ręką. Wystarczy wtedy sięgnąć do torebki z sodą oczyszczoną i nałożyć jej odrobinę na szczoteczkę do zębów, a następnie dobrze wypłukać usta – można też zastosować płukankę gardła z dwóch łyżeczek sody i szklanki wody. Jak to działa? Składniki sody regulują poziom kwasowości w naszych ustach, zapobiegając namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny oddech.

pixabay.com

 

6. Czekolada na kaszel

Jak powszechnie wiadomo, czekolada jest dobra na wszystko, więc na kaszel też. A to za sprawą teobrominy, czyli substancji hamującej odruch kaszlu znajdującej się też w większości syropów przeciwkaszlowych. Czasami wystarczy więc zjeść kilka kostek ciemnej czekolady, żeby zapomnieć o uciążliwym kaszlu, a przynajmniej na jakiś czas.

pixabay.com

 

5. Cebula na ból ucha

Współczesna medycyna jest już ogromnie rozwinięta, ale bóle uszu wciąż pozostają jedną z wielkich zagadek, których nie potrafimy rozwikłać. Naukowcy uważają, że większość bólów ucha powodowana jest przez woskowinę, która jest idealnym siedliskiem dla bakterii wywołujących stany zapalne. A że cebula ma działanie antyseptyczne, to pomaga wybić bakterie i pozbyć się bólu – wystarczy gotować cebulę aż zmięknie na tyle, by wycisnąć z niej sok, a następnie zaaplikować sobie 2-5 kropli do każdego ucha.

pixabay.com

 

4. Cytryna na mdłości

Czasami uczucie mdłości pojawia się bez powodu, a czasami jest nieodłącznym elementem ciąży czy podróżowania – tak czy inaczej, jest bardzo prosty sposób na pozbycie się go. Nie musimy od razu sięgać po specyfiki z apteki, bo te często mają skutki uboczne, jak np. senność, ale zaopatrzyć się w cytrynę. Co ciekawe, nie trzeba jej nawet jeść (chociaż jeśli ktoś lubi, to ssanie tego owocu zdecydowanie wzmacnia działanie), bo wystarczy wąchanie świeżych plasterków.

pixabay.com

 

3. Cukier na czkawkę

Czkawka, moja zmora z dzieciństwa, więc sposób z cukrem nie jest mi obcy, ale jeśli Wy go jeszcze nie znacie, to już tłumaczymy o co chodzi. Kiedy dopadnie Was czkawka, należy szybko sięgnąć po łyżeczkę pełną cukru i ją zjeść – przeprowadzono nawet badania, które udowodniły, że to metoda skuteczna w 19 z 20 przypadków. Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy wierzą, że nagła słodycz na języku przeciąża zakończenia nerwowe, co skutkuje natychmiastowym zatrzymaniem czkawki.

pixabay.com

 

2. Wódka na śmierdzące stopy

Wiecie, co powoduje, że stopy nie pachną najlepiej? Oczywiście bakterie, które tylko czekają na okazję, by założyć gniazdko w używanych przez cały dzień butach, bo uwielbiają duszne miejsca. I warto tu zaznaczyć, że częste mycie stóp niekoniecznie pomaga (chociaż oczywiście jest zalecane), bo charakterystyczny zapaszek nie zawsze oznacza brudne stopy. Na szczęście mamy też dobrą wiadomość, bo nie musimy od razu biec do apteki po drogie specyfiki – wystarczy trochę wódki (im więcej procentów, tym lepiej), która nie tylko osuszy stopy, pozbywając się idealnego do rozwoju bakterii środowiska, ale i zabije już obecne bakterie.

pixabay.com

 

1. Mięta lub cynamon na stres komunikacyjny

Naukowcy odkryli, że żucie cynamonowej lub miętowej gumy redukuje napięcie o 20% i poprawia czujność. Jest to szczególnie ważne u kierowców, tym bardziej, że badana grupa zgodnie deklarowała wzrost czujności o 30% i obniżenie poziomu frustracji o jakieś 25% - poza tym, osoby żujące gumę twierdziły, że podróż wydawała się im zdecydowanie krótsza.

pixabay.com

archiwum artykułów

2016-06-28

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.