WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Top Secret – tam nie wejdziesz!

Via greekcurrent.com

Chociaż żyjemy w czasach, kiedy świat nie ma już przed nami większych tajemnic, to wciąż nie możemy powiedzieć, że widzieliśmy wszystko. Dlaczego?

Choćby dlatego, że istnieją na świecie miejsca tak tajne i tak pilnie strzeżone, że nie postanie na nich żadna ludzka stopa, a przynajmniej niepowołana. Jesteście ciekawi, o jakie miejsca chodzi i gdzie się one znajdują?

Żaden problem, przed Wami 10 najbardziej tajemniczych i strzeżonych miejsc świata:

10. ADX Florence Prison

„Czysta wersja piekła” – tak właśnie często mówi się o tym więzieniu i nie bez przyczyny, bo właśnie tam odsiadują kary najbardziej niebezpieczni przestępcy Ameryki. I chociaż miejsce to istnieje i osadzeni są tam m.in. terroryści współpracujący z Ak-Kaidą i odpowiedzialni za najbrutalniejsze ataki, jak World Tade Center, to nikt głośno o nim nie mówi, a już na pewno nie można tam wejść. Jedyne co wiemy, to fakt, że cele wyposażone są w prysznic, toaletę, łóżko i maleńkie 10-centymetrowe okienko. Nie ma tam kontaktów międzyludzkich, nie ma opcji ucieczki (więzienie działa 20 lat i nikomu się to nie udało), po prostu piekło na ziemi …

9. Sypialnia królowej Elżbiety II

Wszyscy wiemy, że królowa Elżbieta II zajmuje drugie piętro Pałacu Buckingham, ale jak się okazuje do jej komnat wiodą … sekretne drzwi! Tylko kilka osób zna ich lokalizację i było kiedykolwiek w prywatnych komnatach królowej, więc te z pewnością są „top secret”. Co ciekawe, jednej osobie udało się w 1982 roku włamać do pokojów królowej, więc dzięki temu przykremu dla niej wydarzeniu poznaliśmy nieco szczegółów jej apartamentów – trafił między innymi do sypialni, którą opisał jako pokój o wielkości ok. 4x5 metrów z dużym łóżkiem, w którym królowa śpi ubrana w długą do kolan koszulę nocną w kwiatki. Swoją drogą Michaelowi Faganowi udało się przez 10 minut porozmawiać z królową i ta wezwała ochronę dopiero wtedy, kiedy poprosił ją o papierosa.

Via forums.somethingawful.com

 

8. Siedziba Cicada 3301

Cicada 3301 to chyba najbardziej tajna organizacja internetowa świata, która przyjmuje w szeregi tylko najbardziej światłe umysły, bo system rekrutacji polega na szeregu bardzo trudnych zagadek. Grupa wypłynęła w 2014 roku wiadomością „Cześć. Szukamy wybitnie inteligentnych indywidualności, takich które przejdą naszą rekrutację. Powodzenia” – do dziś nie wiadomo, ilu osobom się to udało, bo oficjalnie nikt nigdy nie przyznał się do członkostwa. Znamy za to jedną z osób, które rozwiązały zagadki, a mowa o Joelu Erikssonie, który tak opisywał Cicadę „To jak podziemna organizacji, antysystemowa, podporządkowana ideologii, której prawdziwa tożsamość jest tajna – pewnie poznamy tylko jej ideologię, reszta pozostanie dla nas tajemnicą …

7. Iron Mountain

Najbardziej wartościowe skarby świata, 2700 zatrudnionych osób i 8 strażników z karabinami AR-15 przy wejściu - tak właśnie wygląda największe na świecie archiwum danych, które znajduje się w kopalniach Iron Mountain. Ponad 500 firm z całego świata przechowuje tu swoje bazy danych, m.in. największe banki, bezpieczne schronienie ma tu również 27 milionów oryginalnych negatywów najsłynniejszych zdjęć świata, np. Alberta Einsteina – z usług firmy korzysta też wiele sławnych osób, np. Bill Gates przechowuje tu swoją kolekcję 100 milionów zdjęć. I trudno się temu dziwić, bo konstrukcja jest podobno w stanie przetrwać atak terrorystyczny, wybuch bomby atomowej i … 5 tysięcy lat!

Via kienthuc.net.vn

 

6. Sejf z recepturą Coca-Coli

Codziennie na całym świecie, a konkretniej w ponad 200 krajach, serwuje się blisko 2 miliardy porcji tego popularnego napoju. Nic więc dziwnego, że w 2011 roku uznano Coca-Colę za najbardziej wartościową markę świata i wiele osób oddałoby nawet życie, żeby poznać jej największy sekret, czyli … tajną recepturę ulubionego „nektaru”. Niestety raczej nic z tego, bo tę zna tylko kilka osób, a jej zapis jest pilnie strzeżony – w 1919 roku trafił do skarbca Guaranty Bank w Nowym Jorku, następnie w 1925 roku przeniesiono go do Atlanty, gdzie do 2011 roku przebywał w  sejfie SunTrust Bank, a teraz znajduje się w muzeum Coca-Coli (oczywiście zwiedzający mogą zobaczyć jednie czarną skrzynię, która skrywa cenne zapiski).

5. North Sentinel

North Sentinel to jedna z wysp archipelagu Andamanów, którą zamieszkuje plemię Sentinelese, jedno z najbardziej wyizolowanych na świecie – jakiekolwiek próby dostania się na miejsce nie są wskazane, bo tubylcy agresywnie reagują na obcych. Przypuszcza się, że zajmują się zbieractwem i myślistwem, nie opanowali rolnictwa i metod krzesania ognia, ale z pewnością są nieźli w wytwarzaniu broni, tj. oszczepów i łuków, bo przekonało się o tym wiele osób próbujących dostać się na ich terytorium.

pixabay.com

 

4. Grobowiec Czyngis-chana

Współcześnie uznaje się, że jeden na 200 mężczyzn jest w jakimś stopniu spokrewniony z Czyngis-chanem, więc od razu wiadomo, że musimy mówić o jakimś potężnym człowieku, który podporządkował sobie kawał świata. I faktycznie tak właśnie było, bo Czyngis-chan był jednym z największych dowódców wojskowych w historii świata, a także twórcą i długoletnim władcą imperium mongolskiego. Tak czy inaczej, był on tylko człowiekiem, chociaż niektórym trudno w to uwierzyć, więc jego życie też dobiegło końca – zmarł podczas oblężenia tanguckiej stolicy Edziny, a miejsce jego pochówku do dziś pozostaje nieznane. Według legend ziemia w miejscu grobowca najpierw była miesiącami deptana przez konie, a następnie rzeka zmieniła swój bieg, by ukryć miejsce wiecznego spoczynku wodza.

3. Warosia

Warosia to wymarłe miasto, a dokładniej dzielnica Famagusty na Cyprze, która w latach 70. ubiegłego wieku była bardzo popularną atrakcją turystyczną i domem dla 40 tysięcy mieszkańców. Niestety piękna bajka skończyła się w 1974 roku razem z inwazją turecką, na skutek której miasto się wyludniło i do dziś pozostało opuszczone – budynki zamieniają się w gruz, rośliny porosły domy, żółwie składają jaj na wyludnionych plażach, a miejsca bronią żołnierze uzbrojeni w karabiny i rozkazy „strzelać  bez ostrzeżenia”.

Via www.mongolia-attractions.com

 

2. Czaszka i Kości

Sekretne organizacje od zawsze pobudzają naszą wyobraźnię, a jedną z nich jest Czaszka i Kości zlokalizowane na Uniwersytecie Yale. Jest to elitarna organizacja paramasońska, która posiada własną wyspę i zrzesza głównie członków rodów od wieków osiadłych na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, należących do finansowej arystokracji. Organizacja została założona w 1832 roku przez Williama Huntingtona Russela, a wśród jej członków byli m.in. William H. Taft, George H.W. Bush, George W. Bush czy John Kerry. Jaki ma cel? Liczy sobie zawsze nie więcej niż 800 członków i stara się obsadzić swoich ludzi na najważniejszych stanowiskach dających władzę, czyli … rządzić światem.

1. Bursztynowa komnata

Bursztynowa komnata to zwyczajowa nazwa kompletnego bursztynowego wystroju komnaty zamówionego przez Fryderyka I u gdańskich mistrzów. W 1716 roku tak zachwyciła cara Piotra I Wielkiego, że otrzymał ją w prezencie jako dowód przyjaźni i potwierdzenie zawartego sojuszu. Dar trafił do Petersburga, a od 1743 roku go rozbudowywano, dodano m.in. kandelabry, lustra czy meble. W 1755 carowa Elżbieta przeniosła komnatę do pałacu w Carskim Siole, a w 1941 roku ta została zrabowana przez Niemców - latem 1942 roku przewieziono ją w kilkudziesięciu skrzyniach do królewieckiego zamku, a w 1944 znowu zapakowano do skrzyń i umieszczono w zamkowych podziemiach - to ostatnia pewna wiadomość na temat Bursztynowej Komnaty.

Później mamy już tylko legendy, bo Armia Czerwona zdobywająca królewiecką twierdzę w 1945 roku jej nie odnalazła. Na liście potencjalnych miejsc ukrycia Komnaty znalazły się Kraków, Neringa, Pasłęk, Zamek w Człuchowie, Zamek w Szymbarku, Giżycko, Bolków, Góry Sowie, Olecko, Nysa, Trzcińsko-Zdrój, Szklarska Poręba, różne miejsca w Kaliningradzie, Wargen, Namysłów, Lochstedt, zatopiony na Bałtyku niemiecki statek MS „Wilhelm Gustloff” czy jezioro Resko Przymorskie – niewykluczone jednak, że komnata po prostu spłonęła podczas bombardowania zamku przez alianckie samoloty.

Via tvblogs.nationalgeographic.com

 

Autor: Karolina Majchrzak

Podobne artykuły:

Spalamy świąteczne kalorie … na siłowni ( 2017-04-18 )
Chcesz być fit? O tym zapomnij! ( 2016-11-20 )
archiwum artykułów

2016-11-15

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 23

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.