WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Weź się za siebie ... póki nie jest za późno!

pixabay.com

Właśnie skończyliście 20 lat i czujecie się królami życia?

I słusznie, bo to odpowiedni wiek na samopoczucie młodego boga, ale … warto przy tym pamiętać, że niektórych rzeczy będziecie mocno żałować, kiedy przybędzie Wam lat.

Skąd ta pewność? Z opinii trzydziestolatków, którzy otwarcie przyznają, że nie dbali o siebie wystarczająco dobrze, co przyniosło kiepskie skutki.

Jeśli więc chcecie uniknąć ich pomyłek, zapraszamy do lektury:

10. Palenie papierosów

Wiele osób sięga po papierosy jeszcze przed skończeniem 20. roku życia, przez lata karmiąc swój nałóg i siejąc spustoszenie w organizmie. Trzeba bowiem pamiętać, że chociaż młody organizm ma duże zdolności regeneracyjne, to negatywne skutki palenia papierosów mogą ujawnić się dopiero po latach, w najlepszym wypadku skutkując przedwczesnymi zmarszczkami i poszarzałą skórą. Mówiąc krótko, palenie papierosów to jedna z najgłupszych rzeczy, jakie można sobie zafundować i jeśli nałóg ten dotyczy Was, to zróbcie wszystko, żeby jak najszybciej się od niego uwolnić.

9. Rzucanie szkoły

Mówiąc szczerze, mało jest osób, które w czasie swoich lat szkolnych … lubią szkołę – większość decyduje się jednak ją skończyć, mając na uwadze swoją przyszłość. I chociaż nie wszyscy później korzystają ze zdobytego doświadczenia, to zgodnie przyznają, że i tak lepiej postawić na własne kształcenie, bo dużo osób żałuje później decyzji o rzuceniu szkoły zbyt wcześnie. Pamiętajcie więc, nawet jeśli macie mnóstwo innych zalet, to zdecydowanie łatwiej przekonać do nich przyszłego pracodawcę, jeśli macie na to „dowody”.

pixabay.com

 

8. Brak ochrony przeciwsłonecznej

Dziewczyny lubią brąz … tak, mnie też zawsze śmieszył ten kawałek, ale nie da się ukryć, że mówi prawdę. Szczególnie młode kobiety, które wyczekują letnich miesięcy, by wystawić się na słoneczko i pochwalić opalenizną. Niestety często zapominają przy tym o kremach z filtrem, co ma w przyszłości fatalne skutki – kobiety w późniejszym wieku deklarują bowiem, że lepiej było używać odpowiednich kosmetyków, bo ich skóra bez nich zestarzała się zdecydowanie szybciej i wygląda na więcej lat niż ma w rzeczywistości. Kremy z filtrem, i to wysokim, to podstawa zdrowej opalenizny!

7. Brak ćwiczeń

Wiele osób totalnie ignoruje aktywność fizyczną, szczególnie w młodym wieku, bo nie mają jeszcze żadnych problemów z wagą. Okazuje się jednak, że ten stan nie trwa wiecznie i leniuchy po 30. mocno żałują swojego zachowania, bo w pewnym momencie metabolizm zwalnia i nie można już sobie pozwalać na takie wyskoki jak wcześniej. Warto też pamiętać, że aktywność fizyczna jest potrzebna nie tylko do zachowania szczupłej sylwetki, ale i zdrowia, o czym szybko się przekonacie, jeśli dalej będziecie siedzieć przyklejeni do kanapy zamiast trochę się poruszać.

pixabay.com

 

6. Dług na karcie

Mając dwadzieścia lat dopiero uczymy się, jakie znaczenie naprawdę mają pieniądze – jednocześnie chcemy wydawać dużo na własne przyjemności i zaczynamy zdawać sobie sprawę, że „życie” kosztuje i kiedyś trzeba zacząć płacić za własne utrzymanie. A że osiągnięcie tej równowagi zajmuje trochę czasu, to duża część młodych osób aktywnie korzysta z kart kredytowych, zadłużając się już od początku samodzielnego życia. Później oczywiście tego żałują, bo kiedy przychodzi do poważnej decyzji o zakupie własnego mieszkania, to pojawiają się problemy z ciągnącymi się za nimi długami.

5. Brak oszczędności

Jak już ustaliliśmy, w młodym wieku często sięgamy po karty kredytowe i zadłużamy się, więc łatwo z tego wywnioskować, że nie mamy żadnych oszczędności. A szkoda, bo to kolejna rzecz, której po latach mocno żałujemy … dociera do nas, że można było nieco się ograniczyć i odłożyć chociaż kilka groszy na czarną godzinę, a nie wydawać wszystko, co tylko zarobiliśmy. Jeśli więc chcecie ze spokojem myśleć o przyszłości, pamiętajcie o oszczędzaniu – nie muszą to być wielkie kwoty, liczy się także systematyczność i wyrobienie w sobie pewnego nawyku.

pixabay.com

 

4. Brak samodzielności

Rodzice są najczęściej cudownymi osobami i ogromnym wsparciem przez całe swoje życie, ale prawda jest taka, że od nadmiaru dobroci, też się można pochorować. Dlatego też jeśli mamy taką możliwość, to warto próbować samodzielnego życia, bo chociaż rodzice chcą dla nas jak najlepiej, to czasem nieświadomie robią nam krzywdę. Dużo dorosłych osób twierdzi, że przez rodziców zbyt późno wyprowadziła się z domu i usamodzielniła, a zderzenie z codziennością było dla nich dużo boleśniejsze, bo nie byli na nie przygotowani.

3. Brak podróżowania

Jak kiedyś powiedział ktoś mądry, podróże kształcą i to absolutna prawda, dlatego też podróżujmy tak często, jak tylko mamy możliwość. Tym bardziej, że młodość to idealny czas – później przyjdzie czas na zawodowe zobowiązania czy życie rodzinne i dzieci, więc dużo trudniej będzie spakować plecak i wyrwać się z domu na kilka dni. Nie popełniajcie więc błędu starszych od siebie, żebyście później nie musieli żałować siedzenia w domu.

pixabay.com

 

2. Udawanie kogoś innego i przejmowanie się opiniami

Tylko w bardzo młodej głowie może zrodzić się pomysł udawania kogoś innego niż się naprawdę jest, a wynika to z braku pewności siebie i zaburzonego postrzegania własnej wartości. Z wiekiem zaczynamy dostrzegać więcej swoich zalet i przestajemy przejmować się drobnymi niedociągnięciami, bo wiemy, że szkoda na to życia. Poza tym, opinie innych zupełnie nie powinny nas interesować – oczywiście nie mówimy tu o najbliższych, którzy chcą naszego dobra, ale obcych, przez których zatracamy własną osobowość i próbujemy stać się kim innym. Wniosek jest prosty, zawsze bądźcie sobą.

1. Ślub za szybko

Zdaniem trzydziestolatków to jeden z najczęściej popełnianych błędów – duża część z nich żałuje pochopnej decyzji o ślubie w młodym wieku, nawet jeśli wciąż jest w tych samych związkach, bo ślub to zobowiązanie, które definitywnie kończy pewien etap życia. Dziś twierdzą, że podeszliby do sprawy zgodnie z powiedzeniem, że „ślub nie zając” i jeśli faktycznie ktoś jest nam pisany, to nie rozmyśli się po kilku latach bez „legalnego związku”. W ten sposób można zyskać kilka lat swobody i poświęcić je na poznawanie świata czy własnego ja, żeby później nie musieć żałować, że na własne życzenie pozbawiliśmy się młodości.

pixabay.com

 

Autor: Karolina Majchrzak

archiwum artykułów

2017-11-05

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 2

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.