WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Znacie te nietypowe zwyczaje świąteczne?

pixabay.com

Jeśli macie dość zwykłych choinek, prezentów i innych powszechnie znanych świątecznych zwyczajów, poczytajcie o tym, jak spędza się Boże Narodzenie w innych zakątkach świata.

Boże Narodzenie to święta, które obchodzi się na całym świecie, czasem jednak towarzyszą im naprawdę nietypowe obyczaje.

Jak się bowiem okazuje, nie wszyscy mają bzika na punkcie choinek, prezentów, Coca-Coli i ... świętego mikołaja - zapraszamy do lektury:

Pinata

Coś dla wielbicieli wszelakich słodkości :) Coroczny zwyczaj meksykański, polegajacy na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli - wypełnionej słodyczami, których uczestnicy muszą zebrać jak najwięcej.

pixabay.com

Kadzidełka

Na co dzień kojarzą się Wam pewnie z Indiami i innymi wschodnimi kilamtami, jednak popularne są także w Niemczech.Do jednego z typowych zwyczajów światecznych należy palenie specjalnych kadzidełek o zapachu jodły, umieszczanych w świecznikach zwanych Rauchermannami. Są to zazwyczaj wydrążone w środku figurki górnika lub żołnierza, przez których usta wydostaje się pachnący dym.

pixabay.com

Drewniane gałęzie

A może chcielibyście spróbować kawałka gałęźi? :) Taki właśnie zwyczaj panuje we Francji, gdzie typowym daniem świątecznym jest ciasto w kształcie kawałka drewna, które spożywa się po pasterce.

pixabay.com

A jak wygląda kwestia Mikołaja? Tu różnorodność jest naprawdę duża :)

W Rosji rządzi oczywiście Dzadek Mróz - niestety prezenty wręcza dopiero w Nowy Rok, czyli cały tydzień później niż u nas. Ma nawet datę swoich urodzin, które wypadają 18 listopada. Jego żoną jest Starucha Zima, która razem z nim mieszka w północnej Rosji, w miejscowości Wielikij Ustiug.

pixabay.com

U Włochów natomiast świętego zastępuje wiedźma La Befana!  Ona także przybywa później, bo dopiero 5 stycznia. Jest staruszką z długim, zakrzywionym nosem, ubraną w postrzępione rzeczy i chustkę. Dzieci, które chcą się jej przypodobać powinny zostawić na stole przed snem mandarynkę, pomarańczę lub kieliszek wina. Niegrzeczne dzieci mogą liczyć, że zamiast prezentu dostaną cebulę albo węgiel!

pixabay.com

W Polsce też mieliśmy kiedyś niemiłego gościa od prezentów, nazywał się Gwiazdor. Była to postać ubrana w kożuch i futrzaną czapę, z twarzą ukrytą pod maską lub wysmarowaną sadzą. Dla grzecznych dzieci miał wór z prezentami, dla tych złych - rózgę. Szybko jednak przegrał z dobrym Mikołajem i dziś już niewiele osób o nim pamięta.

pixabay.com

Autor: Karolina Majchrzak

archiwum artykułów

2017-12-24

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.