DOTA 2 i i blisko 21 mln USD w puli nagród

Valve

Jeżeli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co do wysokości zarobków w profesjonalnym esporcie, to chyba najwyższy czas je pożegnać.

Dziś możemy bowiem podziwiać nowy turniejowy rekord, a wszystko za sprawą Dota 2, czyli MOBA od Valve, które pobiło tym samym własne osiągnięcie z ubiegłego roku.

Ostatnio na największym turnieju tej gry, czyli Dota 2 International, mówiliśmy o kwocie 20 770 460 USD, z czego lwią część zabrał do domu zwycięski chiński zespół Wings Gaming (ponad 9 mln USD), ale nawet teamy na miejscach w drugiej dziesiątce mogły liczyć na kwoty rzędy 100 000 USD.  

W tym roku wynik ten został jeszcze bardziej wyśrubowany, bo na chwilę obecną w puli jest 20 792 838 USD – drużyny powalczą o tę kasę w terminie 7-12 sierpnia, a w impreza odbędzie się w KeyArena w Seattle (bilety pojawiły się w sprzedaży już w kwietniu i kosztowały 100 i 200 USD, odpowiednio za rozgrywki niższej fazy i 2 finałowe dni). Warto też pamiętać, że do zakończenia fazy finansowania pozostały jeszcze 32 dni, więc ostatecznie pula nagród może być jeszcze wyższa.

Może najwyższy czas porządnie przyłożyć się do grania? :)

 

Valve

archiwum newsów

2017-07-13

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.