Darkwood legalnie trafia na torrenty

YouTube

Producenci gier przeważnie starają się jak mogą, by walczyć z piractwem chroniąc w ten sposób swoją ciężką pracę, ale polskie studio Acid Wizard postanowiło nas zaskoczyć.

Po tym, jak jeden z młodych graczy poprosił ich o zwrot pieniędzy za Darkwood, obawiając się, że jego rodzicom nie spodoba się rachunek za ten tytuł, deweloper postanowił zaoferować swoją grę bez żadnych zabezpieczeń DRM w popularnym torrentowym serwisie The Pirate Bay.

Jeśli nie kojarzycie tego tytułu, to tak opisują go sami twórcy: "Darkwood to nowe spojrzenie na survival horror. W dzień odkrywaj nieustannie zmieniający się świat i zdobywaj niezbędne do przeżycia przedmioty. W nocy zaszyj się w swojej kryjówce, modląc się o światło poranka."

Tym samym gracze, którzy nie mogą pozwolić sobie na wydatek 14 EUR na grę, mają okazję pobrać ją za darmo i twórcy mają tylko dwie prośby: po pierwsze, byśmy pomyśleli o zakupie gry w razie możliwości i po drugie, byśmy nie kupowali jej z szemranych serwisów, jak G2A, gdzie odsprzedawane są klucze.

Ten drugi warunek był zresztą kluczowym przy podejmowaniu decyzji. Acid Wizard postrzega bowiem odsprzedawanie kluczy jako "raka", który działa na szkodę całej branży gier i uniemożliwia rozdawanie darmowych kopii w bardziej kontrolowany sposób, ponieważ jest to wykorzystywane przez oszustów, którzy chcą w ten sposób sobie dorobić. Polacy stwierdzili więc, że po blisko 5 latach pracy nad Darkwood lepiej udostępnić grę za darmo niż dawać zarobić takim osobom.

Co prawda, wiele osób zamiast altruistycznych pobudek może doszukiwać się w tym czysto biznesowo-promocyjnego zagrania, ale w mimo wszystko korzystają na tym przede wszystkim gracze.

archiwum newsów

2017-08-28

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.