Gala UFC czy gra? On oszukał system!

YouTube

Przez ostatnie lata oglądanie innych osób podczas grania stało się bardzo popularne w sieci ...

... Twitch stał się największą platformą, gdzie użytkownicy mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami przed całym światem.

Wielokrotnie zdarzało się już jednak, że serwis ten wykorzystywany był do nielegalnego streamowania treści, w tym meczów sportowych, ale pomysłowość tego typu piratów nie przestaje nas zadziwiać.

O ile tego typu próby przeważnie bardzo szybko są oflagowywane i usuwane przez algorytmy blokujące "pirackie" transmisje, to jednak przedsiębiorczy streamer potrafił znaleźć rozwiązanie tego problemu. Ten transmitował na żywo galę UFC 2018, na której odbywał się rewanż pomiędzy Maxem Hollowayem a Jose Aldo. W jaki sposób niejaki AJ Lester obszedł zabezpieczenia Twitcha? Po prostu udawał, że steruje zawodnikami podczas gali, a całość to gra komputerowa traktująca o MMA. Lester przez cały streaming trzymał pada w rękach, miał słuchawki na uszach i reagował na to, co dzieje się na ekranie, jakby rzeczywiście grał w tytuł o UFC. Poniżej możecie obejrzeć krótki fragment tego jak to wyglądało (Lester usunął całość ze swojego kanału).

Cała akacja wydaje się być zabawna i przyniosła młodemu streamerowi nieco internetowej sławy, ale ten może spotkać z poważnymi konsekwencjami natury prawnej. Jak na razie podaje jednak, że nikt się do niego nie zgłosił w sprawie naruszenia praw autorskich.

archiwum newsów

2017-12-05

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.