Hakerzy pokonani? Mass Effect: Andromeda walczy

Mass Effect 4

Jak już zapewne wiecie, piraci rozpracowali zabezpieczenia w Mass Effect: Andromeda w niecałe 10 dni po premierze tej gry.

Jak się jednak okazało, produkcja BioWare korzystała ze starszej wersji oprogramowania Denuvo, stąd też praca hakerów była ułatwiona.

Tak czy inaczej, twórcy nie poszli śladami innych deweloperów, którzy w takiej sytuacji przeważnie usuwali Denuvo ze swoich gier, ale postanowili jeszcze powalczyć z piratami i zaktualizowali DRM do najnowszej wersji.

Update wprowadzono wraz z patchem 1.05, który udostępniono pod koniec zeszłego tygodnia. Jak wynika z ostatnich przecieków, w plikach wykonawczych gry znajdują się dowody na zastosowanie zaktualizowanej wersji Denuvo. Obecnie korzysta z niej tylko kilka gier, a mianowicie 2Dark, Dead Rising 4, Nier: Automata i teraz Mass Effect: Andromeda.

Warto odnotować, że jak do tej pory ta wersja Denuvo nie została jeszcze złamana, ale wydaje się, że teraz, kiedy trafiła do takiej produkcji jak Andromeda (pomimo rozczarowania jakie przynosi gra), stanie się ona priorytetem dla piratów.

mass-effect-andromeda_02

archiwum newsów

2017-04-10

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.