Kolejny rekord PlayerUnknown's Battlegrounds

Poszkole

Nie jest żadnym sekretem, że chociaż PlayerUnknown's Battlegrounds jest jak na razie dostępne wyłącznie w usłudze Wczesnego Dostępu na platformie Steam, to ...

... tytuł ten regularnie bije kolejne rekordy i właśnie może dopisać do swojej kolekcji następne naprawdę imponujące osiągnięcie.

Produkcja Bluehole wczoraj rano prześcignęła bowiem Dota 2 w ilości użytkowników Steam grających jednocześnie w dany tytuł.

Uzyskując wynik 887 844 udało się pokonać najbardziej popularny dotychczas tytuł na platformie Valve, za którym stoją swoją drogą twórcy Steama.

Co prawda zwycięstwo nie trwało zbyt długo i poziom graczy w PUBG szybko spadł poniżej poziomu Dota 2, niemniej jednak warto przypomnieć, że zaledwie kilka tygodni temu donosiliśmy o przełamaniu bariery 500 000 graczy. Warto przypomnieć, że rekord wszechczasów Steama należy do League of Legends - roku 2014 Riot Games podało, że w ich tytuł jednocześnie zagrywało się 7.5 mln osób, ale od dłuższego czasu nie otrzymujemy nowych danych od tego producenta.

Sukces PUBG jest naprawdę dużym osiągnięciem, szczególnie że ma miejsce jeszcze przed oficjalną premierą, która nastąpić ma dopiero pod koniec roku. Gra jest stosunkowo prosta, jeśli chodzi o swoje założenia, przez co wydaje się być przystępna, a poza tym idealnie sprawdza się w rywalizacji oraz podczas streamowania, dlatego też jest też drugą najpopularniejszą produkcją na Twitchu (oczywiście po League of Legends).

archiwum newsów

2017-08-28

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 1

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.