Miliard dolarów na koncie Forzy!

xbox.com

Microsoft pochwalił się, że jego flagowa seria wyścigów Forza tworzona przez studia Turn 10 oraz Playground Games zarobiła już 1 mld USD ze sprzedaży.

Bardzo dobry wynik odniosła ostatnia i ciepło przyjęta odsłona cyklu, czyli Forza Horizon 3, której dotychczas sprzedało się 2,5 mln kopii.

Tym samym licząca sobie 9 części seria ugruntowała swoją pozycję jako jednej z najmocniejszych gamingowych marek na rynku. Jest to o tyle imponujące, że mówimy o wyścigach dostępnych głównie na konsolach Xbox, które w ostatnim czasie nie mogą narzekać na brak konkurencji ze strony takich nowych rywali, jak np. Project Cars.

Dużą siłę gier Forza stanowi fakt, że te pozwalają bardziej zaawansowanym fanom ścigania na rozgrywkę o symulacyjnym charakterze, przy okazji udostępniając ustawienia sprawiające, iż ta jest bardziej przystępna dla fanów bardziej beztroskiej zabawy. Nie bez znaczenia jest tu także fakt, że główny konkurent Forzy, czyli seria Gran Turismo wychodząca na konsole Sony w ostatnich latach mocno przystopowała i jej ostatnia część to Gran Turismo 6 z 2013 roku, które wyszło jeszcze na PS3.

Przy okazji Microsoft zdradził, że przeszło 14 mln graczy „zaangażowanych” jest w społeczność Forza na PC i Xbox One, a seria mocno rozwija także swój multiplayerowy aspekt i 3 mln osób dołączać ma do sieciowej społeczności Forza każdego miesiąca.

Jeśli koncern zachowa cykl wydawniczy z ostatnich lat, to w tym roku powinniśmy doczekać się premiery Forza Motorsport 7.

xbox.com

archiwum newsów

2017-02-15

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.