Nintendo Switch już zhakowane?

Nintendo

Haker znany jako qwertyoruiop twierdzi, że udało mu się złamać zabezpieczenia Nintendo Switch zaledwie 9 dni po premierze.

Na dowód swojego osiągnięcia opublikował zdjęcie sprzętu, na ekranie którego wyświetlana jest nazwa hakera wraz ze słowem „zrobione” („Done”) oraz laptopa z jakimś kodem w tle.

Co ciekawe, złamania zabezpieczeń podobno udało się dokonać za pomocą przeglądarki, która obecnie jest ukryta przed użytkownikami, ale znajduje się na samej konsoli. Warto dodać, że qwertyoruiop znany jest w tym  środowisku m.in. z  jailbreaków iOS (Apple) oraz hakowania  PlayStation 4 (system w wersji 1.76) - sam screenshot pokazuje zaś efekty działania WebKita na konsoli.

Haker przyznaje, że złamanie zabezpieczeń nie było w tym przypadku zbyt skomplikowane, ponieważ musiał jedynie nieco zmodyfikować kod programu do łamania iOS 9.3 (jailbreakMe iOS Webkit). Same przeglądarki są zaś częstym celem hakerów, którzy za ich pomocą „dobierają” się do sprzętu.

Osiągnięcie qwertyoruiop to oczywiście dopiero początek i jeszcze daleka droga do odpalania „piratów” na konsoli czy nawet własnych aplikacji, ale nie da się ukryć, że scena hakerska otrzymała wyraźny sygnał i spowodować może to wzmożenie prac nad całkowitym przejęciem konsoli. Nintendo jak na razie nie zareagowało na te doniesienia, ale producent niewątpliwie zaliczył tu sporą wtopę, implementując ukrytą przeglądarkę, która nie została odpowiednio zabezpieczona i spodziewać można się, że firma wkrótce będzie starała się ją załatać.

1_03

archiwum newsów

2017-03-13

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.