Oculus Go - nadchodzą samodzielne gogle VR

YouTube

Oculus jest pionierem na rynku nowoczesnego VR i jego gogle Oculus Rift oraz opracowane wraz z Samsungiem Gear VR zrewolucjonizowały technologię wirtualnej rzeczywistości.

Od jakiegoś czasu firma pracuje jednak nad samodzielnymi bezprzewodowymi goglami i dziś doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji Oculus Go.

Nie jest to jednak headset znany pod nazwą kodową Project Santa Cruz, o którym firma wspominała w zeszłym roku, ale osobne urządzenie, która ma być tańsze i plasować będzie się gdzieś pomiędzy Riftem a GearVR.

Oculus Go jest samowystarczalny, co oznacza, że nie trzeba podłączać go do PC lub smartfona i Mark Zuckerberg (CEO Facebooka, czyli właściciela Oculus VR) pochwalił się, że jest to "najbardziej przystępny headset VR w historii". Wyposażono go w kamerki oraz korzysta z technologii rozpoznawania obrazów do śledzenia pozycji użytkownika. Cena urządzenia to 199 USD, a premiera planowana jest w przyszłym roku.

Oculus Go posiada siatkowany materiał, który ma być przyjemny w kontakcie z naszą twarzą, miękki elastyczny pasek oraz "optykę VR następnej generacji". Ta oferować ma to samo pole widzenia co Rift, ale znacząco zmniejsza odblask. Jeśli zaś chodzi o wyświetlacz to zastosowano tu LCD (fast-switch) o rozdzielczości 2560x1440 pikseli, który redukować ma Screen Door Effect. Sprzęt posiada także wbudowane głośniki, więc nie potrzebujemy słuchawek, a dodatkowo osoby wokół nas także będą słyszeć, co dzieje się w wirtualnej rzeczywistości.

archiwum newsów

2017-10-11

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.