Sprzedano już blisko 2.5 mln konsol Switch

Nintendo

W zeszłym tygodniu Nintendo pochwaliło się, że sprzedało ponad 906000 egzemplarzy w samym USA, a teraz SuperData postanowiło podzielić się z nami globalnymi wynikami.

Według zebranych przez nich danych sprzęt sprzedał się na całym świecie w pierwszym miesiącu w ilości 2,4 mln egzemplarzy.

Trzeba jednak podkreślić, że wynik ten pochodzi ze statystyk SuperData, a nie oficjalnych liczb od Nintendo, więc może nie pokrywać się w 100% z rzeczywistą sprzedażą Swicth, ale daje dobry obraz tego, jak konsola radzi sobie na rynku, na początku swojego żywota.

Nintendo przed premierą Switch spodziewało się, że konsola w pierwszym miesiącu sprzeda się w ilości 2 mln sztuk, więc dane SuperData zdają się przewyższać oczekiwania producenta. Tym samym firma analityczna zmieniła swoje prognozy co do sprzętu na ten roku i teraz uważa, że do końca bieżącego roku rozejdzie się 7,2 mln egzemplarzy Switch (wcześniej podawało 5 mln). Ich zdaniem urządzenie radzi sobie wyraźnie powyżej oczekiwań, co powinno przywrócić pewność inwestorów w Nintendo.  

Co więcej, zdaniem Joosta van Dreunena, CEO SuperData, nadchodzące gry na konsolę zapowiadają się naprawdę mocno i spodziewa się on, że takie tytuły, jak Mario Kart 8 Deluxe i Splatoon 2 poradzą sobie bardzo dobrze na rynku.

commons.wikimedia.org

archiwum newsów

2017-04-18

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.