Star Wars: Battlefront II - nadchodzą zmiany

Battlefront

Kiedy EA ogłosiło, że wszystkie dodatki dla Star Wars: Battlefront II otrzymamy za darmo, gracze dość szybko zaczęli węszyć w tym podstęp.

I słusznie, ponieważ okazało się, że wydawca zamiast zarabiać na DLC zamierza doić graczy przez mikrotransakcje i wprowadza skrzynki z łupem tworząc tzw. system pay-to-win, ułatwiając grę osobom, które są skłonne wydać na nią więcej pieniędzy.

Tego rodzaje zagrywki w grach, za które zapłacić trzeba pełną cenę, budzą duże kontrowersje, a EA mocno oberwało się za ten element i na firmę spłynęła krytyka niezadowolonych graczy.

Okazuje się, że odniosło to dobry skutek, ponieważ koncern postanowił w pewnym stopniu wycofać się z tych mechanizmów, zmieniając system progresji w grze.

Pierwszą zmianą jest usunięcie najpotężniejszych kart (Epic Star Cards) ze skrzynek, które teraz będą dostępne jedynie przez crafting w grze i jedynym wyjątkiem będą dodatki z zamówień przedpremierowych, zestawów startowych oraz edycji deluxe. Nie wiemy jednak, co ze standardowymi kartami, więc spodziewać można się, że te wciąż znajdować będą się w skrzyniach.

Co więcej, gracze zmuszeni będą osiągnąć konkretną rangę, by tworzyć ulepszone karty, co powinno mieć pozytywny wpływ przede wszystkim na obecność "świeżaków" na serwerach, ponieważ ci będą musieli zapracować na najpotężniejsze zabawki i nie będą mieli dostępu do wszystkie od samego początku. Ograniczono także bronie w skrzynkach i tylko kilka dostępnych będzie w tego typu łupach. EA zapewnia także, że system progresji w Battlefront II będzie wciąż rozwijany i poprawiany, by zapewnić graczom możliwie najlepsze doznania.

Przypominamy, że gra zadebiutuje na rynku 17 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

YouTube

archiwum newsów

2017-11-03

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.