To już 10. urodziny Crysis

Poszkole

Crysis, jeden z najbardziej kultowych pecetowych FPS-ów, kończy właśnie 10 lat.

W momencie, kiedy gra ekipy Crytek wychodziła na rynek, była wizualnym majstersztykiem, który na wiele lat wyznaczył nowe standardy dla branży, a gracze konsolowi mogli jedynie pozazdrościć pecetowcom tego tytułu.

Gra wyróżniała się jednak nie tylko wspaniałą oprawą graficzną, ale także świetnym designem poziomów, sztuczną inteligencją przeciwników oraz innowacyjnymi mechanizmami w rozgrywce, które w dużej mierze oparto na zdolnościach nanokombinezonu naszego bohatera.

Gra doczekała się dwóch kontynuacji, ale odkąd Crytek zmienił priorytety i teraz koncentruje się głównie na grach sieciowych, raczej trudno spodziewać się rychłej zapowiedzi kolejnej odsłony. W związku z tym warto powrócić do "jedynki", a żeby gra nabrała rumieńców można pokusić się o instalację dodatkowych modów graficznych.

W pierwszej kolejności można zacząć od POM + AF, czyli modu, który zainstalować powinien każdy gracz. Kiedy bowiem Crysis wychodził na rynek, gracze mogli korzystać z techniki AF (filtrowanie anizotropowe) lub POM (efekt paralaksy przy mapowaniu), ale nie obu naraz, co wynikało z ówczesnych ograniczeń silnika. Mod ten pozwala jednak korzystać z dobrodziejstw obu technologii.

Blackfire to natomiast mod, który zmienia system oświetlenia w grze, a konkretniej w kampanii singleplayer. Jak jednak podkreślają jego twórcy, celem nie było stworzenie bardziej realistycznego oświetlenia, ale zapewnienie więcej życia w grze.

archiwum newsów

2017-11-13

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.