Wiedźmin 4? CD Projekt RED mówi “nie”

thewitcher.com

Kiedy “trzecia” przygoda z Wiedźminem dobiegała końca, większości z nas zapewne zakręciła się w oku łezka, bo nie da się ukryć, że mamy do czynienia z jedną z najlepszych gier ostatnich lat.

Wszyscy po cichu liczyliśmy też, że CD Projekt RED nie porzuci postaci Geralta z Rivii, bo jak wiadomo nie zabija się kury znoszącej złote jajka, ale … stało się.

Sytuację dość dokładnie wytłumaczył bowiem w wywiadzie ze Strefą Inwestorów prezes CD Projekt, Adam Kiciński, który odniósł się przy okazji do doniesień, jakoby coś złego działo się wokół ich nowego projektu, a mianowicie Cyberpunk 2077.

Zacznijmy jednak od Wiedźmina, który z pewnością nie doczeka się czwartej odsłony, ale studio nie wyklucza (a nawet jest tego pewne) czegoś nowego osadzonego w tym

uniwersum, do którego ma przecież prawa:

- Nie będzie Wiedźmina 4, jako części historii, bo historia została zamknięta, ale my przecież mamy prawa, my te prawa kupiliśmy i trudno sobie wyobrazić, że zainwestowaliśmy 15 lat życia i nie wiadomo ile dziesiątek milionów dolarów na promocję Wiedźmina i nagle, po prostu zapominamy. Fani by nam tego nie wybaczyli, inwestorzy by nam tego nie wybaczyli, ale oczywiście musimy wymyślić coś fajnego.

Jeśli zaś chodzi o Cyberpunk, to chociaż na razie musi nam wystarczyć zaledwie jeden zwiastun CGI z 2013 roku, produkcja ma się bardzo dobrze, a przynajmniej zdaniem Kicińskiego. Ten poinformował, że pracują z budżetem większym niż przy trzecim Wiedźminie, gdzie było to 300 milionów złotych i mają zamiar dzięki temu powalczyć na rynku z największymi hitami. Prezes zdradził również, że wciąż mają w planach jakąś formę multiplayera dla gry: - online jest potrzebny, jest bardzo wskazany, jeżeli chce się mieć długofalowy sukces. Myśmy swego czasu wspomnieli, że będzie jakiś element online’owy, niestety na tym muszę zakończyć.

I co Wy na to? Uspokojeni, a może wręcz przeciwnie?

 

thewitcher.com

archiwum newsów

2017-11-08

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.