WYPOWIEDZENIE UMOWYCyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, działając w oparciu o Regulamin świadczenia nieodpłatnych usług internetowych przez Cyfrowy Polsat oraz w oparciu o art. 3651 Kodeksu cywilnego, niniejszym wypowiada umowę zawartą w oparciu o wyżej wymieniony Regulamin. Przyczyną wypowiedzenia jest kończenie działalności przez Cyfrowy Polsat S.A. w zakresie objętym Regulaminem (prowadzenie Serwisu pod adresem www.poszkole.pl). Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 31 marca 2018 roku, to jest z upływem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia usługi objęte Regulaminem, świadczone będą na zasadach wskazanych w Regulaminie. Zachęcamy aby w okresie wypowiedzenia pobrać z Serwisu potrzebne Użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 marca 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne w Serwisie www.poszkole.pl.

Czy HBO zapłaci okup hakerom?

Gra o tron

HBO twierdzi, że nie zamierza negocjować z hakerami, którzy są odpowiedzialni za kradzież 1,5 TB danych z ich serwerów.

Oświadczenie to zdaje się być sprzeczne z najnowszymi przeciekami ukazującymi maile, w których firma oferować ma cyberprzestępcom 250 000 USD w ramach programu Bug Bounty, czyli nagradzającego za znalezienie luk w systemach zabezpieczeń.

Istnieją jednak poważne wątpliwości co do autentyczności opublikowanego screena, więc nie będziemy zarzucać firmie kłamstwa.

Hakerzy nie ukrywają swoich motywacji i żądają od HBO okupu w wysokości swojej 6-miesięcznej wypłaty, podając przy okazji, że "zarabiają" na wyłudzeniach 15 milionów dolarów rocznie!

Wygląda jednak na to, że HBO nie zamierza płacić, pomimo iż hakerzy opublikowali już w sieci kilka odcinków ich seriali, jak Ballers, Insecure, Barry czy Curb Your Enthusiasm.

W oświadczeniu wydanym przez HBO możemy przeczytać, że firma nie komunikuje się z hakerami i nie zamierza komentować każdej sytuacji, kiedy ukażą się nowe informacje, ponieważ nie zamierza brać udziału w grze prowadzonej przez przestępców.

hbo.com

archiwum newsów

2017-08-14

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.