Nadchodzi pierwszy polski serial Netflixa

TV

House of Cards, Narcos, a może Stranger Things? Zapomnijcie o wszystkich, bo nadciąga poważna konkurencja!

Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnego komunikatu Netflixa, firma kontynuuje inwestycje w europejskie produkcje, czego efektem jest m.in. pierwszy serial oryginalny w języku polskim.

A mowa o ośmioodcinkowej produkcji utrzymanej w klimacie szpiegowskiego thrillera osadzonego w czasach Zimnej Wojny, za reżyserię którego odpowiada polski duet, a mianowicie utytułowana Agnieszka Holland i jej córka, Kasia Adamik.

Serial zostanie nakręcony w naszym kraju, a jego premiera została zaplanowana na przyszły rok. Nie poznaliśmy jeszcze tytułu, ale wydaje się, że możemy być spokojni o wysoką jakość serialu, bo za produkcję odpowiada Frank Marshall, który będzie pracował na scenariuszu Joshuy Longa.

Jeśli zaś chodzi o fabułę, to ta również zapowiada się intrygująco:

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami  i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata.  Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy. 

archiwum newsów

2017-09-14

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 1

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.