Netflix robi nowego Wiedźmina!

Wiedźmin 3

O tym, że Tomasz Bagiński jest zaangażowany w dość tajemniczy projekt związany z marką Wiedźmin wiemy już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz poznaliśmy więcej szczegółów.

Okazuje się, że chodzi o anglojęzyczny serial na bazie wiedźmińskiej sagi powstający we współpracy z Netflixem, w tworzeniu którego pomoże również Jarosław Sawko z Platige Image.

Jest więc duża szansa, a nawet pewność, że słynny Geralt z Rivii doczeka się serialu na miarę swojej wartości i sukcesu.

Co więcej, tym razem Andrzej Sapkowski (dla mniej wtajemniczonych – autor powieści o Wiedźminie) postanowił wziąć przykład z George’a R.R. Martina i nieco zarobić na swoim dziele, współpracując z twórcami serialu jako konsultant kreatywny.

Jak sam twierdzi: - Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Producentami wykonawczymi będą Sean Daniel ("Mumia"), Jason Brown ("The Expanse") oraz wspomniani już Jarosław Sawko ("Sztuka spadania") i Tomasz Bagiński ("Katedra") – ten ostatni wyreżyseruje też co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie (co daje jasną informację o większych planach dotyczących serii).

W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas - o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas – komentują Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko.

thewitcher.com

Podobne newsy:

Będzie 4. Sezon 'Better Call Saul' ( 2017-06-28 )
archiwum newsów

2017-05-17

Podobał ci się ten tekst?

Średnia: 0

Komentarze:

Brak komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta.