Info o mnie

avatar

Pawi34

 

wiek:
11 (1999)
ostatnio online:
14-09-2016 23:38
miejscowość:
Oświęcim
Zainteresowanie: {Avatar legenda aanga}


 

                     
 

Gra z TurboDymoManem

Akcja Gra z TurboDymoManem jest już zakończona.

Użytkownik Pawi34 zdobył w niej 0 punktów.

Konkursy

Osiągnięcia: 2pkt

1

Ostatnio odwiedzili mnie

Marzę o:

  Użytkownik nie dodał jeszcze żadnego marzenia.

Moja rodzinka

Pawi34 ma aktywny komponent Rodzina, ale nie założył jej jeszcze. Zgłoś się, może to właśnie Ty będziesz partnerem?

Moje prezenty

Daj mi prezent

 • akwarium
 • karty
 • balony
 • ciasto
 • drink
 • dynia
 • hipopotam
 • iPod
 • japonki
 • kotek
 • kwiatek
 • lizak
 • różowe okulary
 • czarne okulary
 • pierścionek
 • piesek
 • piłka
 • piwko
 • prezent
 • róża
 • ser
 • serce z gwoździem
 • serce z kokardą
 • diamentowe serce
 • smoczek
 • szminka

Moje prezenty

  Użytkownik nie dostał jeszcze żadnego prezentu.

Dałem

  Użytkownik nie dał jeszcze żadnego prezentu.

Zgodność imion

 +   = 

Związki

Pawi34
nie jest z związku z żadną osobąZaproś do związku

Moje slajdy

Avatar

Ocena strony

Oceń profil:

12345678910

Zobacz ranking > 50000

Moje bitwy

Chcesz wziąć udział w bitwie z
Pawi34 ?

Tutaj jestem

Pokaż moją okolicę

Szukaj z google

Google

Moja ulubiona gierka

Użytkownik ma aktywny komponent, ale nie wybrał jeszcze żadnej gry.

Sondy

Lubisz Mnie ??

73% (37)

27% (14)


Lubisz Avatara

55% (16)

34% (10)

0% (0)

10% (3)


Moje ulubione gry

Moje klasy

  Szkoła Podstawowa Pomnik Dzieci Więźniów Oświęcimia W Brzezince

Najnowsze galerie

 

Mój player!

Atrapa mp3 playera

Piszmów Dobowy

Opis główny

                                                        Siema                                                             

 

 

 

 
 


 

 1.  nazywam się Paweł 
 2. Lubie Film Avatar legenda aanga
 3. GG:21370804(proszę piszcie)

90% Nastolatków dostałoby załamania nerwowego, gdyby Justin Bieber stał na dachu wieżowca i miał zamiar skoczyć. Jeśli należysz do tych 10%, które wzięłoby krzesełko, popcorn i darło się: "Skacz szybciej,durniu"- wklej to do siebie na profil!

Teraz coś o avatarze:

Ang 12lat:
 

 

Urodził sie w Południowej świątyni powietrza:

Włada magiom Powietrza:

mini opis:ang jest ostatnim magiem powietrza i kocha się w katarze

 Katara 14 Lat:

 

Urodziła się w południowym Plemieniu wody: 
 

Włada Magią Wody

Mini opis:Jej bratem jest Sokka

Sokka 15 lat:

 Urodził się w południowym plemieniu Wody

 

Nie Włada żywiołem ale jest świetnym wojownikiem:

 Mini opis:jest bratem katary i jest bardzo śmieszny

Toph 12lat:


 

Urodziła sie w Królestwie Ziemi(?)

 

 Włada magią Ziemi
 

 

 Mini opis:Jest niewidoma ale widzi dzięki magi ziemi

 Spis odcinków księgi Ognia:

 Przebudzenie odc.1

 Aang budzi się na uprowadzonym statku Narodu Ognia z głową porośniętą włosami i z odniesionymi ranami po walce w Ba Sing Se. Są z nim Katara, Toph, Sokka i Hakoda. Wspólnie rozważają dalsze kroki. Aang nie może doczekać się spotkania z Władcą Ognia. Tymczasem Zuko jest w drodze do ojczyzny.

Opaska odc.2

 

Aang stara się wyglądać i zachowywać jak dzieciak z Narodu Ognia, aby wtopić się w tłum i lepiej poznać przeciwnika. Zapisuje się nawet do miejscowej szkoły, co pozwala mu poczuć się jak zwykły chłopak. Zuko postanawia rozmówić się z wujem.

 Malowana Pani odc.3

 Kiedy paczka przyjaciół przybywa do pewnej umęczonej tybackiej wioski, napotykają dziwnego ducha, który chroni wieśniaków. Aang postanawia poprosić ducha o pomoc i okazuje się, że jest to ktoś znajomy…

 Mistrz Sokki odc.4

 Sokka czuje, że mógłby lepiej przysłużyć się swoim przyjaciołom w misji. Wynajduje nauczyciela władania mieczem, aby poprawić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Wkrótce opanowują go wątpliwości czy w ogóle jest w jakikolwiek sposób pomocny.

 Plaża odc.5

 Zuko, Azula, Mai i Ty Lee wybierają się w krótką podróż, która pozwala im lepiej poznać siebie samych oraz nawzajem. W czasie wyprawy dochodzi do kłótni. Czy mimo wszystko zostaną przyjaciółmi? Gdzie indziej Aang stawia czoła nowemu przeciwnikowi

 Avatar i Władca Ognia odc.6

 Każdy osobno - Aang i Zuko - poznają historię o Awatarze Roku i o Władcy Ognia Sozinie. Każdy z chłopców dowiaduje się czegoś nowego o sobie i poznaje co leżało u podstaw wojny. Ale czy wyciągną z tej historii jakąś naukę?

 Uciekinierka odc.7

 Toph wpada na przebiegły pomysł jak zdobyć szybką gotówkę. Katara nie popiera go, przez co zostaje posądzona o to, że jest nadopiekuńcza. Dochodzi do spięcia między dziewczętami. Katara stara się naprawić sytuację, ale może być na to już za późno.

 Mroczna Strona Księżyca odc.8

 Przyjaciele w Narodzie Ognia spotykają pewną kobietę, która pochodzi z Plemienia Wody i została wzięta do niewoli dawno temu. Katara prosi ją o pomoc w rozwijaniu umiejętności posługiwania się żywiołem wody. Okazuje się jednak, że kobieta może mieć związek z tajemniczymi zniknięciami. Czy można jej zaufać?

 Koszmary i Marzenia odc.9

 Na kilka dni przed inwazją Aang zaczyna poważnie denerować się zbliżającą się konfrontacją z Władcą Ognia. Zaczyna mieć niesłychane koszmary i halucynacje. W tym samym czasie Zuko odkrywa, że nie został powiadomiony o naradzie wojennej, co wprawia go w wielki gniew

 DZIEŃ CZARNEGO SŁOŃCA CZ.1: INWAZJA odc.10

 Nadszedł dzień zaćmienia. Sprzymierzone siły szykują się do uderzenia na stolicę Narodu Ognia. Czy uda im się pokonać potężną armię? W międzyczasie Aang rusza do pałacu w poszukiwaniu Władcy Ognia Ozai.

 DZIEŃ CZARNEGO SŁOŃCA CZ.2: ZAĆMIENIE odc.11

Inwazja postępuje w kierunku stolicy Narodu Ognia. Przyjaciele pomagają Aangowi w poszukiwaniu Władcy Ognia na czas zaćmienia. Jednak po drodze napotkają kilka niespodzianek. Czy Aang wypełni misję? 

 ZACHODNIA ŚWIĄTYNIA POWIETRZA odc.12

 Aang i jego grupa docierają wreszcie do Zachodniej Świątyni Powietrza. Tam spotyka ich Zuko i oferuje swoją pomoc. Jednak nie jest mu łatwo pozyskać zaufanie grupy. Kolejne nieoczekiwane spotkanie może odmienić sytuację.

 Mistrzowie Magii Ognia odc.13

 Próbując uczyć Aanga posługiwania się żywiołem ognia, Zuko odkrywa, że stracił swoje moce! Aby je odzyskać obaj muszą poszukać źródeł magii ognia w ruinach zaginionej cywilizacji.

 Wrząca Skała cz.1 odc.14

 Sokka chce odzyskać honor po swoim zachowaniu w czasie planu inwazji. Wraz z Zuko wybiera się do najlepiej strzeżonego więzienia Narodu Ognia. W przebraniu strażników przeczesują lochy. Jednak, jeden z nich zostaje przyłapany i Sokka musi zadecydować - uciekać, czy dokończyć co zaczął?

 WRZĄCA SKAŁA CZ.2 odc.15

 Sokka odnajduje ojca, ale nie jest pewien czy uda im się uciec z wyspy. Dzięki pomocy przyjaciół pojawia się nowy plan ucieczki i nowa nadzieja. Ale czy uda się przed przybyciem Azuli?

 Najeźdźcy z Południa odc.16

 Azula atakuje Zachodnią Świątynie Powietrza, zmuszając wszystkich do ucieczki. Zuko wyznaje Katarze i socce, że wie kto zabił ich matkę. Obiecuje zaprowadzić dziewczynę do tej osoby. Czy Katara będzie umiała zachować zimną krew, czy na widok mordercy swojej matki posunie się za daleko?

TEATR ŻARZĄCEJ WYSPY odc.17

 Na kilka dni przez pojawieniem się Komety Sozina grupa decyduje się na wizytę w letnim domu rodziny Zuko. Postanawiają obejrzeć sztukę opartą na ich własnych przygodach. Aang wyznaje Katarze swoje uczucia, ale jej odpowiedź jest niejasna

Kometa Sozina cz1 :Król Feniks odc.18

 Szkolenie Aanga z władania żywiołem ognia idzie sprawnie, jednak chłopak ma wątpliwości co do spotkania z Władcą Ognia. Zuko dzieli się planami Ozaia na pokonanie Królestwa Ziemi. Kiedy przyjaciele szykują się do ostatecznej bitwy, Aang znika. W tym samym czasie Ozai i Azula szykują się do ostatecznego starcia. Ozai koronuje się na Króla Feniksa - władcę całego świata.

 Kometa Sozina cz2 : Starzy Mistrzowie odc.19

 Poszukiwania Aanga spełzają na niczym. Dochodzi do pojednania między Zuko i jego wujem. Każdy z bohaterów szykuje się do swojej nadchodzącej bitwy. W międzyczasie Aand pojawia się na ruchomej wyspie, gdzie radzi się byłych Awatarów w sprawie zbliżającego się spotkania z Władcą Ognia

 Kometa Sozina cz3 : Morze Ognia odc.20

 Grupa rozdziela się i każdy staje do własnej walki. Pojawia się Kometa Sozina dając początek ostatecznej bitwie. Zuko i Katara stają do konfrontacji z Azulą. Sokka, Toph i Suki ruszają powstrzymać statki Ozaia przed zniszczeniem Królestwa Ziemi. Zakon Białego Lotosu staje do walki z Narodem Ognia w Ba Sing Se. Aang ostatecznie staje do walki z Ozaiem.

 Kometa Sozina cz 4 : Awatar Aang odc.21

 Aang uwalnia Stan Awatara z uśpienia w starciu z Ozaiem. Ale czy uda mu się pokonać Władcę ognia bez rozlewu krwi? Czy Sokka, Toph i Suki umkną spadającym statkom? Czy Katara zdoła powstrzymać Azulę na czas, aby uratować życie Zuko? Czy świat zostanie ocalony, a stuletnia woja dobiegnie końca?

 Opis odcików księgi 2 (Ziemi) :

 Stan Awatara odc.1

 Aanga prześladują koszmary zwiastujące jego niszczycielską moc. Wraz z przyjaciółmi wyrusza na spotkanie generała Królestwa Ziemi, który ma plan jak pokonać Plemię Ognia. Tymczasem Księcia Zuko i Wuja Iroha, którzy przetrwali atak na Północne Plemię Wody, odwiedza siostra Księcia - ma dobre wieści!

 Jaskinia Dwojga Kochanków odc.2

 W drodze do Omashu Aang, Katara i Sokka spotykają grupę nomadów, którzy pokazują im drogę na skróty, prowadzącą przez "Jaskinię Kochanków". Kiedy przyjaciele zostają uwięzieni w grocie, wszystko zależy od Aanga i Katary - mogą ocalić wszystkich przez wiarę w miłość. Tymczasem Iroh dostaje śmiertelnej wysypki - udaje się więc wraz z Zuko do małego miasta w Królestwie Ziemi po pomoc. Muszą uważać, by nikt ich nie rozpoznał...

 Powrót Do Omashu odc.3

 Mimo, że Omashu zostało zajęte przez Plemię Ognia, Aang nadal chce szukać Króla Bumi w tym mieście. Tymczasem Azula wyrusza na poszukiwanie starych przyjaciół w nadziei, że pomogą jej w misji. Czy Aang odnajdzie Bumiego? Czy Azuli uda się schwycić awatara?

 Bagno odc.4

 Tajemnicze tornado gna naszych bohaterów na zagadkowe bagna, gdzie Katara, Sokka i Aang mają dziwne wizje. Tymczasem Momo i Appa uciekają przed zabójczymi mieszkańcami bagien. Jakie niezwykłe moce kryją się na mokradłach, i czy Aang zdąży ocalić Momo i Appę?

 Dzień Awatara odc.5

 Aang i przyjaciele odkrywają miasteczko w Królestwie Ziemi, którego mieszkańcy obchodzą "Dzień Awatara". Jednak okazuje się, że święto to ma zabarwienie "anty-awatarowe", a Aang trafia przed sąd za poprzednie inkarnacje. Katara i Sokka chcą ocalić dobre imię przyjaciela.

 Ślepa Bandytka odc.6

 W poszukiwaniu nauczyciela dla Aanga dzieciaki wyruszają na podziemny turniej władania żywiołem ziemi. Tam poznają Toph, niezwykle utalentowaną niewidomą dziewczynę, która świetnie sobie radzi z żywiołem ziemi. Aang chce, żeby to właśnie ona została jego nauczycielką .

 Samotny Zuko odc.7

 Po kłótni z Wujem Irohem, Zuko podróżuje samotnie. Dociera do miasteczka w Królestwie Ziemi, gdzie spotyka miejscowego chłopca i zaprzyjaźnia się z nim. Jednocześnie prześladują go męczące wspomnienia. Czy Zuko przypomni sobie kim jest i ocali przyjaciół?

 Pościg odc.8

 Aang i jego drużyna zauważają, że podąża za nimi tajemniczy pojazd. Próbują uciec, bezskutecznie. Wreszcie chcą stawić mu czola, ale znów zmuszeni są uciekać. Napięcie w grupie rośnie, Toph opuszcza przyjaciół i znajduje pomoc, jakiej nikt by się nie spodziewał.

 Gorzka Praca odc.9

 Nauczycielskie umiejętności Toph zostają poddane w wątpliwość, kiedy Aang nie może przełamać blokady. Sokka znajduje przyjaciela w czymś, co miało być jego posiłkiem. Zuko i Iroh zaczynają trenować z wykorzystaniem nowych filozofii i metod.

 Bibloteka odc.10

 Aang i przyjaciele spotykają profesora, który zna bibliotekę zawierającą wiedzę o świecie. Sokka decyduje się dotrzeć do tego księgozbioru i znaleźć sposób na Naród Ognia. Biblioteki pilnuje duch mądrości, Wan Shi Tong, który nie wpuszcza do środka ludzi, bo uważa, że użyją wiedzy dla złych celów. Kiedy odkrywa, że Sokka nie był z nim do końca szczery, zatapia bibliotekę oraz przebywające w niej dzieci. Czy wszystkim uda się uciec na czas?

 Pustynia odc.11

 Podczas gdy Aang poszukuje Appy, Katara stara się utrzymać grupę razem, by mogli przeżyć na pustyni. Sokka zaczyna wariować po wypiciu soku z kaktusa. Tymczasem Iroh i Zuko liczą na pomoc starożytnego tajemnego bractwa. Czy Aang odnajdzie swojego futrzastego przyjaciela i czy uda im się wydostać z pustyni?

 Wężowa Grobla odc.12

 Aang i przyjaciele dowiadują się od grupy uchodźców, skąd odpływa prom na Ba Sing Se. Ale po serii niefortunnych zdarzeń muszą dostać się tam szalenie niebezpieczną drogą węża - dokonać tego mogą tylko z pomocą starej przyjaciółki, Suki. Tymczasem Zuko i Iroh spotykają się z Jetem i Wojownikami o Wolność.

 Wiertło odc.13

 Dzieciakom udało się dostać do murów Ba Sing Se, gdzie muszą stawić czoła armii Narodu Ognia, która zagraża ostatniemu przyczółkowi Królestwa Ziemi. Tymczasem Zuko i Iroh popełniają straszny błąd, przez który wzbudzają podejrzenia Jeta.

 Miasto Murów i Tajemnic odc.14

 Nasi bohaterowie dostają się wreszcie do Ba Sing Se i dostają dom w wyższym pierścieniu. Dzieciaki nie mogą się doczekać by wyjawić Królowi Ziemi swój plan. Coś staje im jednak na drodze. Tymczasem Jet podejrzewa, że Zuko i Iroh mogą należeć do Narodu Ognia i decyduje się wziąć sprawy we własne ręce.

 Opowieści o Ba Sing Se odc.15

 W tym odcinku specjalnym zobaczycie szereg krótkich historii pokazujących bohaterów w innym świetle. Poznacie ich samodzielne przygody w Ba Sing Se…

 Przygody Appy odc.16

 W kolejnym odcinku wracamy w czasie do momentu, w którym Appa zostaje porwany, a Aang i pozostali znajdują się w bibliotece Wan Shi Tonga.

 Jezioro Laogai odc.17

 Aang i przyjaciele wciąż poszukują Appy. Choć tego nie wiedzą - nie są jedynymi, którzy go szukają. Dzieciaki znowu spotykają Jeta, któremu - co zrozumiałe - już nie ufają. Wkrótce bohaterowie zdają sobie sprawę, że Dai Li starają się udaremnić poszukiwania Appy. W międzyczasie Iroh otrzymuje propozycję prowadzenia własnego sklepu z herbatą, a Zuko odkrywa, że w mieście jest Awatar.

 Król Ziemi odc.18

 Aang i pozostali wpraszają się do pałacu Króla Powietrza. Starajś się udowodnić monarsze, że są jego sprzymierzeńcami oraz że potrzebują jego pomocy. W międzyczasie Zuko zapada na straszną chorobę.

 Guru odc.19

 Każde z przyjaciół skupia się na przygotowaniach do walki z Narodem Ognia. Aang otrzymuje wskazówki od Guru Pathika w we Wschodniej Świątyni Powietrza, Sokka spotyka się z ojcem, Katara pomaga w układaniu planu inwazji, a Zuko i Iroh zaczynają opiekować się sklepem z herbatą. Jednak nie wszystko idzie gładko - Toph zostaje pojmana, a Azula planuje podbić Ba Sing Se.

 Rozdroża Przeznaczenia odc.20

 Trwa wyścig z czasem, żeby powstrzymać plany Azuli. Zuko zyska nieoczekiwanego towarzysza. Nadchodzi teraz dla Zuko czas wyboru - czy wybierze właściwą ścieżkę swego przeznaczenia, czy też Naród Ognia ostatecznie zwycięży?

Opis Odcinków Księgi 1 (Woda) :

 Chłopiec w Górze Lodowej odc.1

 Katara zastanawia się, czy odnaleziony chłopiec może być Awatarem, na którego od stulecia czeka cały świat. Naturalnie oczekują go również wrogowie należący do Narodu Ognia.

 Powrót Awatara odc.2

 Książę Zuko, młody Mag Ognia, którego życiową misją jest pojmanie Awatara, podąża w ślad za Aangiem do osady Południowego Plemienia Wody, gdzie mieszkają Katara i Sokka.

 Południowa Świątynia Powietrza odc.3

 Aang bardzo chce zabrać Sokkę i Katarę do Świątyni Powietrza, w której go wychowywano. Po przybyciu do celu przyjaciele przekonują się jednak, że miejsce to w niczym nie przypomina Świątyni, którą zapamiętał Aang.

 Wojowniczki z Kyoshi odc.4

 Gdy mieszkańcy niewielkiej wyspy odkrywają, że Aang jest Awatarem, zaczynają traktować go jak gwiazdę. Powszechne zainteresowanie jakie wzbudza cieszy Aanga, ale w końcu wpędza go w tarapaty. Tymczasem Sokka jest zmuszony zweryfikować swoje poglądy na temat kobiet, na wyspie spotyka bowiem wojowniczki.

 Król Omashu odc.5

 Aang, Katara i Sokka udają się do miasta Magów Ziemi, by poszaleć w rynnach dostawczych. Bohaterowie nieco dewastują miasto i zostają doprowadzeni przed oblicze starego, obłąkanego władcy, którego najwyraźniej bawi mieszanie dzieciakom w głowach. Czy król całkiem stracił rozum, czy może w jego szaleństwie jest metoda?

 Więźniowie odc.6

 Przyjaciele udają się do miasta, które należy do Królestwa Ziemi, ale znajduje się pod okupacją Narodu Ognia. Czy podejmowane przez Katarę próby wzniecenia buntu wśród uciskanych mieszkańców pomogą im, czy raczej zaszkodzą?

 Zimowe Przesilenie cz.1 : Świat duchów odc.7

 Aang, Katara i Sokka przybywają do miasta, w którym postrach sieje tajemnicza siła wywodząca się ze świata duchów. Aang nie wie, w jaki sposób pomóc mieszkańcom miasta, i uświadamia sobie, że musi się jeszcze wiele nauczyć o tym, jak być Awatarem.

 Zimowe Przesilenie cz.2 : Awatar Roko odc.8

 W dniu przesilenia zimowego Aang musi dotrzeć do świątyni Narodu Ognia, wymykając się księciu Zuko, admirałowi Zhao oraz strzegącym świątyni Magom Ognia.

 Zwój Magii Wody odc.9

 Katara ulega nieodpartemu pragnieniu doskonalenia swoich umiejętności władania żywiołem wody. Tymczasem, bohaterowie są zmuszeni salwować się ucieczką przed piratami.

 Dżet odc.10

 Przyjaźń łącząca naszych bohaterów zostaje wystawiona na ciężką próbę, gdy spotykają na swej drodze Jeta, charyzmatycznego nastolatka, który stoi na czele grupy rebeliantów walczących z żołnierzami Narodu Ognia.

 Wielka Przepaśc odc.11

 Gdy Aang i jego przyjaciele stają na krawędzi gigantycznego kanionu, dwie grupy uchodźców proszą ich o pomoc w przedostaniu się na drugą stronę. Aang wkrótce przekonuje się, że nie będzie to łatwe zadanie - dwa plemiona są ze sobą w konflikcie już od 100 lat, a na dnie rozpadliny czyha na wędrowców wroga przyroda.

 Sztorm odc.12

 Potężna nawałnica przywołuje bolesne wspomnienia z przeszłości - i stawia przyszłość wszystkich pod znakiem zapytania

 Błekitny Duch odc.13

 Sokka i Katara rozchorowali się i nie mogą kontynuować podróży. Aang wyrusza samotnie na poszukiwanie leku, który ich uzdrowi, zostaje jednak pojmany przez admirała Zhao i uwięziony w nieprzystępnej twierdzy.

 Wróżbiarka odc.14

 Aang, Katara i Sokka trafiają do wioski zamieszkanej przez ludzi, którzy we wszystkich aspektach codziennego życia ślepo kierują się przepowiedniami wróżbiarki. Zaślepieni wróżbami nie dostrzegają jednak zagrażającego wszystkim niebezpieczeństwa.

 Bato z Plemienia Wody odc.15

 Aang odczuwa niepokój, gdy Katara i Sokka napotykają coś, co przypomina im dom. Aang obawia się, że przyjaciele będą chcieli go opuścić, ukrywa więc przed nimi ważną wiadomość, co ściąga na nich kłopoty.

 Dezerter odc.16

 Aang poszukuje mistrza Magii Ognia, który zechciałby go uczyć, a Katara odkrywa w sobie szczególną moc.

 Północna Swiątynia Powietrza odc.17

 Zaintrygowani pogłoskami o ocalałych Magach Powietrza, przyjaciele wyruszają w podróż do Północnej Świątyni Powietrza, by przekonać się, czy tkwi w nich ziarno prawdy. To, co znajdują u kresu wyprawy, może zwiastować zagładę wszystkich wrogów Narodu Ognia.

 Mistrz Magii Wody odc.18

 Przyjaciele docierają do Północnego Plemienia Wody. Aang i Katara poszukują Mistrza Magii Wody, a Sokka traci głowę dla księżniczki. Tymczasem admirał Zhao planuje natarcie, a Zuko musi znaleźć jakiś sposób, by móc kontynuować pościg za Awatarem.

 Oblężenie Północzy cz.1 odc.19

 Zhao przypuszcza atak na Północne Plemię Wody. Kiedy mury oblężonego miasta zaczynają się kruszyć, Awatar prosi o pomoc jednego z najstarszych duchów. Ma nadzieję, że w ten sposób uda mu się uratować jeden z najwspanialszych zakątków świata. Czy Aangowi uda się połączyć siły duchów i ocalić Północne Plemię Wody?

 Oblężenie Północy cz. 2 odc.20

 Po powrocie ze świata duchów Aanga czeka wielka niespodzianka. Tymczasem Zhao i jego siły coraz mocniej naciskają na Północne Plemię Wody. Iroh podejmuje radykalne działania i Zuko musi nieźle się namęczyć, żeby przeprowadzić swój plan do końca. Co jeszcze może powstrzymać Naród Ognia przed zniszczeniem tego spokojnego regionu?

 Miejsca :

Ba Sing Se

  
 

 Ba Sing Se to stolica Królestwa Ziemi. Jest otoczona wielkim murem. Miasto jest kontrolowane przez sekretną policję Dai Lee. W Ba Sing Se nikt nie wie o wielkiej wojnie z Narodem Ognia. Kiedy Iroh był generałem, oblegał stolicę przez 600 dni. Przerwał jednak najazd - w walce zmarł jego jedyny syn.

 Omashu

 Omashu to miasto stworzone przez Omę z miłości do Shu. To wspaniałe miasto, lecz zostało zajęte przez Naród Ognia W 2 serii nazwano je na część Ozaia Nowe ozai. Królem Omashu jest Bumi, przyjaciel Aanga z przeszłości, z czasów przed rozpoczęciem wojny. Bumi podczas dnia czarnego słońca przejmuje Omashu.

 Wyspa Kyoshi

 

 Wyspa leży na południowym królestwie ziemi. Wyspa Jest ta bardzo mała.  Avatar Kyoshi odzieliła ją od kontynetu. Zamieszkują je wojowniczki Kyoshi. 

 Wojowniczki kyoshi

 

 To pietnastoletnie wojowniczki które są szkolone do walki ich broń to wachlarze

tak samo jak Avatar Kyoshi

 Północne Plemię Wody :

 Jedno z plemion wody, najbardziej rozbudowane. Z prawej i z lewej strony jak i z tyłu ogradza je bardzo wysoka skarpa. Gdy zostało zaatakowane przez Naród Ognia atak został odparty i plemię przetrwało.

 Południowe Plemię Wody

 Tutaj właśnie wychowali się Katara i Sokka. Taka mała wioska na wielkiej zamarzniętej wyspie. Otacza ją mur z lodu , sięgający powyżej wysokość namiotów. W środku są jedynie namioty. Po odparciu Narodu Ognia Północne plemię rozbudowuje Południowe, lecz niestety nie jest nam ukazane już po rozbudowaniu.

 Wyspa Ember

 

Wyspa Ember ulokowana jest na jednej z wysp otaczających terytorium Narodu Ognia. Tutaj ostatnie lata życia spędziła żona Awatara Roko, Ta Min. Wśród wielu domów znajduje się tam również hacjenda Lo i Li, a także opustoszały dom Ozai, w którym potem Zuko uczy Aanga Magii Ognia. Na wyspie jest też teatr Jest to prawdopodnie jedyny teatr na świecie.

 Świątynia Avatara Roko

 
 

Świątynia Avatara Roko znajduje się na terenie Narodu Ognia. Strzegą jej kapłani, którzy nie są przyjacielsko nastawieni do Aanga - tylko jeden z nich Shyu pomaga młodemu Avatarowi. Do świątyni Aang dostaje się w odcinku "Zimowe Przesilenie. Część druga: Awatar Roko" i rozmawia tam ze swoim poprzednim wcieleniem. Po konwersacji, Roko niszczy świątynię.

Południowa Świątynia Powietrza

Południowa Świątynia Powietrza jest położona na wyspie na terytorium Powietrznych Nomadów. Była ona domem Aanga i Gyatso oraz Pasanga. Tak jak w Północnej Świątyni Powietrza, mieszkali w niej tylko mężczyźni. Jednak po rozpoczęciu wojny wszyscy zostali zamordowani i Świątynia stała się cichym, wymarłym miejscem, do którego nikt się nie zapuszczał.

 

 W Północnej Świątyni Powietrza zamieszkali ludzie, którzy za pomocą pewnego wynalazcy potrafią szybować. Mieszka tu syn wynalazcy - Teo, przyjaciel Aanga, Sokki i Katary, który towarzyszy im od inwazji podczas zaćmienia, do ataku Azuli na Zachodnią Świątynię Powietrza. To miejsce zostało prawie kompletnie przekształcone przez ojca Teo.

Wschodnia Świątynia Powietrza

 

 Wschodnia Świątynia Powietrza była jedną z czterech świątyń Magów Powietrza. Tylko tutaj i w ZachodniejŚwiątyni Powietrza żyły kobiety. Guru Pathik żył tutaj przez dłuższy czas i uczył w tym miejscu Aanga panowania nad Stanem Awatara. Przed wojną, Aang miał zostać odesłany do Wschodniej Świątyni Powietrza, by doskonalić Magię Powietrza bez opieki Gyatso. Chłopiec nie potrafił znieść rozłąki z człowiekiem, którego kochał jak ojca - uciekł ze swojego domu. Podczas stu lat nieobecności Awatara, ta świątynia doznała największych uszkodzeń spośród klasztorów Powietrznych Nomadów. Na podstawie retrospekcji Appy można stwierdzić, że bizon urodził się w tej świątyni i to właśnie tam Aang wybrał zwierzę na swojego towarzysza. Żyła tutaj Siostra iio.Ta świątynia jest największa ze wszystkich świątyń.

 Zachodnia Świątynia Powietrza

 

 Zachodnia Świątynia Powietrza ma charakterystyczną cechę: wygląda tak, jakby była zrobiona "do góry nogami". Tylko w Zachodniej i Wschodniej Świątyni Powietrza żyły kobiety. Aang i reszta dociera do niej w odcinku The Western Air Temple.

Na razie tyle